Sarıyer Gözlem

Erdoğan’ın ‘dosyası’nda neler var?

BM Genel Kurulu’na katılmak üzere ABD’ye gidecek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapacağı görüşmlerde en önemli gündem maddelerinden biri de Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi olacak.

Cumhurbaşkanı’yla beraber ABD’ye gidecek gazeteciler arasında yer alan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, “Cumhurbaşkanı güçlü bir dosya ile çıkıyor ABD seyahatine. Yürütülen darbe soruşturmasında tespit edilen Fetullah Gülen’in ‘parmak izleri’ o dosyada yer alıyor. Ayrıca daha önce ABD’ye gönderilen dosyalara ek bilgiler de bizzat Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından muhataplarına iletilecek” dedi.

Selvi, yazısında “Gülen’in iadesi için gerekli belgeler ABD makamlarına iletildi. Daha önce ABD’ye gönderilen dosyalara ek bilgiler bizzat Adalet Bakanı Bozdağ tarafından muhataplarına iletilecek. Ayrıca başka bir ülkeye kaçmaması için ABD’de tutuklanması talebinde bulunuldu. Ayrıca ABD Adalet Bakanlığı’nda bir heyet Türkiye’ye gelerek çalışmalara katıldı. Buna rağmen beklenen ilerleme sağlanabildi mi? ABD makamları şu ana kadar kapı-duvar” ifadelerine yer verdi.

 

Yazının tamamı için tıklayın

 

Exit mobile version