Son Dakika Haberler

Eren Erdem’e skandal ret: Katlanmalısın!

CHP’li Erdem, spiker Erkan Tan’ın “Savcılar, Allah rızası için tutuklayın bu adamı" sözlerinin yer aldığı videoya erişimin engellenmesi için suç duyurusunda bulunmuştu.

Eren Erdem’e skandal ret: Katlanmalısın!
Okunma : 63 views Yorum Yap

Cumhuriyet / İklim Öngel – CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in televizyon sunucusu Erkan Tan’ın kendisine yönelik “Savcılar, Allah rızası için tutuklayın bu adamı” sözlerinin yer aldığı videoya erişimin engellenmesi için yaptığı başvuruya yargıdan “skandal” bir gerekçeyle red geldi.

Televizyon sunucusu Erkan Tan, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in gazeteci Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alınmasına itirazı üzerine “Savcılar, Allah rızası için tutuklayın bu adamı, hakkında eylem ve işlem başlatın” ifadelerini kullandı. Bununla ilgili hem suç duyurusunda bulunan hem de RTÜK’e başvuran Erdem, Tan’ın ifadelerinin yer aldığı videonun da internet erişimine engellenmesini istedi.

Erdem’in talebine İstanbul 4. Sulh Ceza Hâkimliği’den gelen yanıtta, “Dosya incelendiğinde talepte bulunanın kamuoyunda bilinen bir kişi olup bu tür ağır yorumlara katlanması gerektiği ayrıca talep edenin bulunduğu konum itibarı ile bu tür isnatlara çeşitli medya aracılığıyla cevap verme imkanı bulunmakla iş bu halde bahse konu haber içeriklerinin talep edenin kişilik haklarının ihlal edilmediği anlaşılmakla” ifadeleri kullanıldı. Talep reddedildi.