Eşit yurttaşlık.
2 okunma

Eşit yurttaşlık.

ABONE OL
15 Eylül 2015 12:52
Eşit yurttaşlık.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni bildirgede, artan terör olaylarına yönelik önerilerin de bulunacağı bildirildi.

CHP’nin 1 Kasım seçimleri için hazırlıklarını sürdürdüğü seçim bildirgesinin, 30 Eylül Çarşamba günü, Kılıçdaroğlu tarafından açıklanması bekleniyor. CHP, 7 Haziran seçiminde açıklanan bildirgeyi revize ediyor. Yeni bildirgede, artan terör olaylarına yönelik önerilerin de bulunacağı bildirilirken, CHP’nin çözüm olarak ”Eşit yurttaşlık” ifadesini öne çıkaracağı, çözümün adresi olarak da TBMM’yi göstereceği belirtiliyor.

Demokrasi, hukuk devleti, yeni anayasa, refahın tabana yayılması başlıklarının ön plana çıkacağı bildirgede, tüketiciler, gençler, engelliler, üniversite öğrencileri, sanatçılar ve sivil toplum kuruluşları için vaatler yer alacak. Bildirgede, ekonomik ve sosyal, sürpriz bazı taahhütlerin de bulunabileceği, bu konuda çalışmaların devam ettiği ifade edildi. CHP’nin 7 Haziran’daki seçim bildirgesinde, asgari ücretin vergiden muaf tutularak, aylık 500 lira olması, emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi vaadi yer almıştı. Ayrıca, CHP, kredi kartı ve bireysel kredilerin faiz borçlarının en az yüzde 80’inin silinmesi, atanamayan öğretmenin kalmaması, yılda en az 1 milyon kişiye istihdam sağlanması, çiftçiye mazotun 1,5 liradan verilmesi, taşeron işçiliğin kaldırılması, Aile Sigortası uygulamasıyla mevcut sosyal yardımların 2 katına çıkarılması vaatlerini de gündeme getirmişti.

Kılıçdaroğlu’nun, 7 Haziran’daki gibi yoğun miting programının olmadığı, çeşitli televizyon programlarına katılmasının planlandığı belirtiliyor. Reklam filmleri için de hazırlıklarını sürdüren CHP, bu seçimde 7 Haziran’daki kadar geniş bir reklam kampanyası yürütmeyecek.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP