Son Dakika Haberler

Fatih Terim’in dudak uçuklatan maaşı

Dünyanın en çok kazanan dördüncü antrenörü olan Fatih Terim'in maaşı Forbes dergisinin de dikkatini çekti.

Fatih Terim’in dudak uçuklatan maaşı
Okunma : 83 views Yorum Yap

Dünyanın en çok kazanan dördüncü antrenörü olan Fatih Terim’in, bir Türk vatandaşının ortalama gelirinden 2900 (iki bin dokuz yüz) misli ücret alması Forbes Dergisi’nin “Dudak uçuklatan maaş” diye yayın yapmasına sebep oldu.

Sözcü Gazetesi Başyazarı Rahmi Turan, EURO 2016’daki futbolcu tercihi ve oynattığı futbol ile eleştirilen A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Fatih Terim’in TFF’den aldığı ücretin “dudak uçuklattığını” öne sürdü.

Turan ” Yılda 3,5 milyon Euro Ayda 962 bin 500 lira. Nedir bu büyük paralar? Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in aldığı maaş. Helali hoş olsun diyeceğiz ama bu paraya karşılık ne iş yapıyor?” dedi.

Seyircilerin Terim’i protesto edişini de haklı gören Turan “Tüm takımlar arasında iki maçta en çok gol yiyen takım olduk! Bir de “Seyirciler protesto etti” diye kızıyorlar.Seyirci ne yapsın? Takımın kötü oyunu karşısında insanların sinir sistemi çöküyor! 24 takım arasında en az koşan bizim takım çıktı!” ifadesini kullandı.

Rahmi Turan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Dünyaca ünlü Forbes Dergisi “Türk Teknik Direktörün aldığı maaş dudakları uçuklatıyor!” diye yazdı.

Forbes, merkezi New York’ta olan bir iş dergisi…… Çeşitli konularda hazırladığı listelerle dünya çapında ün yapmıştır.

Bunlar arasında en popülerleri, “Milyonerler listesi” “En büyük şirketler sıralaması” “En yüksek ücretli yöneticiler”dir. Fatih Terim bu kategoriye giriyor.

* * *

Forbes Dergisi, Avrupa Milli Takımları’nın başındaki teknik direktörlerin aldıkları maaşları ve ülkesinde yaşayan bir insanın ortalama gelirinin kaç katı olduğuna dair ilginç bir araştırma yayınladı.

Dünyanın en çok kazanan dördüncü antrenörü olan Fatih Terim’in, bir Türk vatandaşının ortalama gelirinden 2900 (iki bin dokuz yüz) misli ücret alması Forbes Dergisi’nin “Dudak uçuklatan maaş” diye yayın yapmasına sebep oldu.
Forbes Dergisi altı ay önce bu hesabı yaparken Türkiye’de kişi başına düşen yıllık milli geliri 18 bin dolar olarak hesaplamıştı… Oysa Türk lirası dolar karşısında gerilediği için bugün milli gelirimiz söylenen rakamın yarısı kadardır…
Günümüz kurlarına göre bir hesap yapılsa 2900 rakamını ikiye katlamak gerekir.
Bu, kırılması imkânsız bir dünya rekorudur!

NOT: Forbes’e göre, milli gelire oranla Fatih Terim dünyanın en yüksek ücretini alıyor. Tek başına 2900 vatandaşının toplam maaşına eşit! Eh, ne de olsa biz, yemeden yediren gönlü zengin bir ülkeyiz!

Kaynak: Fatih Terim’in dudak uçuklatan maaşı