Fermuar Elcik Ne Demektir?
15 okunma

Fermuar Elcik Ne Demektir?

ABONE OL
20 Nisan 2022 11:43
Fermuar Elcik Ne Demektir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fermuar giysilerin, çantaların, cüzdanların iyi tarafının birbirine tutturulmasını sağlayan özel dişli sistemdir. Geçmişten günümüze kadar sıklıkla kullanılır. Tek dezavantajı ise dişilinin birinin kırılması halinde fermuar işlevini yitirir. Fermuar elcik ise fermuarda yer alan ve tamamen kapalıyken açılmasını engelleyen bir sistemdir. Üst stop da adı verilir ve durdurucu olarak da bilinir.

Fermuar Elcik Çeşitleri Nelerdir?

Fermuarda olduğu gibi bu olmazsa olmaz parçalardan biri olan fermuar elcik metal, plastik ve taşlı olmak üzere 3 gruba ayrılır. Her birinin kendine ait kullanım alanları vardır. Elcik çeşitleri ayrıca plastikten metale kadar birçok materyal şeklinde üretilir. Fermuar elcik fermuarın işleyişi açısından önemlidir. Eğer olmama veya bozulma halinde fermuar kapanmayacak ya da kapalı şekilde durmayacaktır.

Mutlaka kaliteli malzemelerden olmasına dikkat edilmelidir. Bazen kullanım m fazlalığı yüzünden açılma yapılabilir. Genel olarak fermuarlar kursör ve elcik gibi parçalardan oluşur ve farklı alanlarda kullanılır. Özel giysilerde de kullanılan bu ürünlerin sağlam olması bazı durumlarda hayati önem taşımaktadır. Gerekli bilgi biçin https://www.ecefermuar.com.tr/fermuar-elcikler sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP