Son Dakika Haberler

Fermuar Elcik Ne Demektir?

Fermuar giysilerin, çantaların, cüzdanların iyi tarafının birbirine tutturulmasını sağlayan özel dişli sistemdir.

Fermuar Elcik Ne Demektir?
Okunma : 906 views Yorum Yap

Fermuar giysilerin, çantaların, cüzdanların iyi tarafının birbirine tutturulmasını sağlayan özel dişli sistemdir. Geçmişten günümüze kadar sıklıkla kullanılır. Tek dezavantajı ise dişilinin birinin kırılması halinde fermuar işlevini yitirir. Fermuar elcik ise fermuarda yer alan ve tamamen kapalıyken açılmasını engelleyen bir sistemdir. Üst stop da adı verilir ve durdurucu olarak da bilinir.

Fermuar Elcik Çeşitleri Nelerdir?

Fermuarda olduğu gibi bu olmazsa olmaz parçalardan biri olan fermuar elcik metal, plastik ve taşlı olmak üzere 3 gruba ayrılır. Her birinin kendine ait kullanım alanları vardır. Elcik çeşitleri ayrıca plastikten metale kadar birçok materyal şeklinde üretilir. Fermuar elcik fermuarın işleyişi açısından önemlidir. Eğer olmama veya bozulma halinde fermuar kapanmayacak ya da kapalı şekilde durmayacaktır.

Mutlaka kaliteli malzemelerden olmasına dikkat edilmelidir. Bazen kullanım m fazlalığı yüzünden açılma yapılabilir. Genel olarak fermuarlar kursör ve elcik gibi parçalardan oluşur ve farklı alanlarda kullanılır. Özel giysilerde de kullanılan bu ürünlerin sağlam olması bazı durumlarda hayati önem taşımaktadır. Gerekli bilgi biçin https://www.ecefermuar.com.tr/fermuar-elcikler sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)