Sarıyer Gözlem

Fethullah Gülen’den üyelerine yeni talimat

Fetullah Gülen’in, Cemaat’i tekrar toplamak için üyelerine, “Yurtdışında ‘Hizmet diyasporası’ çatısı altında birleşin, Hizmet hareketini bulunduğunuz ülkeden yürütün. Türkiye’deki ailenizi de yanınıza alın, firar ve kaçma kelimelerini kullanmayın, yerine ‘Hicret ettik’ deyin” talimatı gönderdiği ileri sürüldü.

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre,  MİT’in rapor ettiği bilgilerde, Gülen’in ‘acil eylem planı’ adı altında üyelerine talimatlar gönderdiği kaydedildi. Dört maddelik talimatta, yurtdışına kaçan örgüt üyelerinin neler yapmaları gerektiği anlatılıyor.

Gülen’in talimatlarda, “Yurtdışına çıkan hizmet ehli olanlar, aileleri ve çocuklarını da yanlarına alsın. Eşleri ve çocukları da en yakın zamanda yurtdışına taşınsın. Yurtdışında ‘Hizmet diasporası’ çatısı altında birleşin, hizmet hareketini bulunduğunuz ülkeden yürütün. Türkiye’deki ailenizi de yanınıza alın, firar ve kaçma kelimelerini kullanmayın, yerine, bunun yerine zulüm ve baskılar nedeniyle ‘hicret ettik’ deyin. Hizmetinizi bulunduğunuz ülkelerde devam ettirin” dediği belirtildi.

Kaynak: Fethullah Gülen’den üyelerine yeni talimat

Exit mobile version