Son Dakika Haberler

FETÖ’nün ihanet arşivi Sarıyer’de yakalandı

FETÖ belgelerini Sarıyer'de depolayan örgüt üyeleri imha kararı aldıkları dökümanları kamyona yüklerken suçüstü yakalandı.

FETÖ’nün ihanet arşivi Sarıyer’de yakalandı
Okunma : 54 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Fetullahçı Terör Örgütü belgelerini Sarıyer’deki bir hücreevinde depolayan FETÖ’cüler, artan operasyonlar yüzünden imha kararı aldı. FETÖ’cüler kolileri kamyona yüklerken suçüstü yakalandı.

İstanbul Mali şube ekipleri, TUSKON’a yönelik yaptığı FETÖ operasyonunda tüm arşivin örgüt üyeleri tarafından kaçırıldığını belirledi. Mali polis, yaptığı teknik ve fiziki takipler sırasında, TUSKON’un muhasebe kaydı, kayıt defteri gibi tüm arşivinin bulunduğu evrakların FETÖ üyeleri tarafından 15 Ağustos’ta Sarıyer’de bir ev kiralanarak saklandığı belirlendi.

Yapılan teknik takiple FETÖ üyelerinin arşivi imha etmek için Kartal’da kağıt kıyma makinesi araştırdığı belirlendi. TUSKON’un arşivini bir kamyona yükleyerek Kartal’a götürüldüğü bilgisini alan polis ekipleri operasyon için harekete geçti. Polis, Kartal’da evden eve nakliyat yapmakta kullanılan bir kamyonu durdurarak arama yaptı.

Aramalarda vize ve kaşeler bulundu

AKŞAM’ın haberine göre; kamyon içerisinde TUSKON’un aylardır sır gibi saklanan 50 koli içerisinde arşivine ulaşıldı. FETÖ üyelerinin fahri konsolosluk yaptıkları ülkelere ait vize ve kaşeler, çok sayıda çek ve senet, dijital evrak ele geçirildi. Belgeler arasında FETÖ’nün Sarıyer’deki derneği olarak bilinen Boğaziçi İşadamları Derneği’ne ait bazı kayıt ve listelerin de bulunduğu öğrenildi.

BEYAZ SARAYLI MÜHÜR GÖNDERDİ

Ele geçirilen arşiv arasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “tehdit edildiği” konuşmayı ayakta alkışlayan işadamlarının ıslak imzalı hazirun belgeleri de bulunuyor. Arşiv belgeleri arasında, ABD Beyaz Saray ziyaretleri sırasında hediyelik eşya olarak satılan, “beyaz saray mührü” de bulundu. Örgütün bu hediyelik eşyalar ile iş adamlarına ABD’ye yakın olduklarının imajı verilmeye çalışıldığı iddia edildi. Ele geçirilen arşiv belgeleri arasında bulunan server, dijital veriler, gelir gider ve muhasebe evrakları da incelemeye alındı.

besiktasbelediyesi