Son Dakika Haberler

 Fikret Orman Erdoğan’ı öve öve bitiremedi: Allah razı olsun efendim

Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla açıldı.

 Fikret Orman Erdoğan’ı öve öve bitiremedi: Allah razı olsun efendim
Okunma : 78 views Yorum Yap

besiktas-in-yeni-stadyumu-acildi-1809921-12 santra

 

Beşiktaş’ın yapımı tamamlanan yeni stadı Vodafone Arena’nın protokol açılış gerçekleşti.

Vodafone Arena’nın açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep tTayyip Erdoğan’ın gelmesiyle başladı. Törene Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve başbakan Ahmet davutoğlu ile diğer bakanlar da katıldı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena’nın açılışında açıklamalarda bulundu;

“Bugün Beşiktaşımız evine döndü, Kara Kartal evine döndü. Atatürk’ün takımı olan, halkın takımı olan Beşiktaşımız  evine döndü. Halkın takımı olan Beşiktaş’ımız, halkın Bumhurbaşkanının önderliğinde açılışını yapacak. Değerlerimizi koruyarak bugünlere kadar geldik. Her zaman halkın takımı olduk.  Beşiktaş Kulübü bu ülke için şehitler vermiştir. Değerlerimizi koruyarak her zaman halkın takımı olduk.

Sayın Cumhurbaşkanım sizi biliriz, ahde vefayı bilirsiniz. Beşiktaş Kulübü de bilir. Allah razı olsun. İstanbul’un Kadir ağabeyi sayın Kadir Topbaş, siz de sağolun her zaman destek oldunuz. Vodafone kendi hükümlülüğünde olmamasına rağmen buraya akıllı stat için 14 Milyon gibi yatırım yapmıştır. teşekkür ediyorum.  Vodafone, kendi yükümlülüğünde olmamasına rağmen, akıllı star için 14 milyon euro destek vermiştir. En çok da bize inan aziz Beşiktaş’ın taraftarlarına teşekkür etmek istiyorum; sağ olsunlar, var olsunlar.”

Yıldırım Demirören, Erdoğan’ı överken gaf yaptı – VİDEO

“Türkiye son 14 yılda her alanda olduğu gibi spor alanında da büyük ilerleme kaydetmiştir. Stadın mimarisinde bin sene önce İstanbul’daki Kolezyum’dan esinlenildi. Fikir babalarından biri de Cumhurbaşkanımızdır. Vodafone Arena, Türkiye’nin ilk akıllı stadı, dünyanın da en akıllı statlarından biri.Harika bir dijital deneyim yaşatacağız. Çimin altında hem ısıtma, hem de soğutma sistemleri var. Böylece çimin bozulması engellenecek ve kusursuz olması sağlanacak.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ GİZLİ KAHRAMANSINIZ”

“Stadımızdaki müzemiz,localar,restoranlar ve Kartal Yuvası, her gün taraftara açık olacaktır. Stadımızda en düşük bilet fiyatından girenle, en yüksek bilet fiyatı ile giren aynı kalitede hizmeti alacak. İnönü stadından çıkan demirin yaklaşık 19 katı kadar demir kullandık Vodafone Arena’da. Saygıdeğer cumhurbaşkanımız, siz olmasaydınız bugün bu coşkuyu yaşayamayacaktık. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, siz Karakartal’ın evine dönüşünün gizli kahramanısınız.”

“İnönü’deki ilk golü rahmetli başkanımız Süleyman Seba atmıştı. Eski stadımız 70 yıla yakın Kara Kartal’a yuva oldu. Futbolcularımız dünyanın en iyi stadında maçına çıkacak, Beşiktaş taraftarı dünyanın en iyi stadında takımı izleyecek. Ama bize bu ortamda Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Belediye başkanımız çok yardım etti.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, ‘ Sayın Cumhurbaşkanım bu stadın yapılmasında ne kadar katkınız olduğunu biliyorum. teşekkür ediyorum’ dedi.Demirören konuşma sırasında kendisini ilk önce Beşiktaş başkanı olarak tanıttı ve törende kahkaha tufanı koptu.”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, ‘ Sayın Cumhurbaşkanım bu stadın yapılmasında ne kadar katkınız olduğunu biliyorum. teşekkür ediyorum’ dedi.Demirören konuşma sırasında kendisini ilk önce Beşiktaş başkanı olarak tanıttı ve törende kahkaha tufanı koptu.

Erdoğan: Hükümetimiz 50 trilyonluk katkı yaptı!

Törene katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu ise;

Biz hepimiz şahidiz ki Beşiktaş çok sağlam bir geleneğe sahip. Sembolü Kartal olarak Selçuklu amblemine sahiptir. Beşiktaş camiası her zaman devleti ve milletinin yanında oldu ve beraber yürüdü. Beşiktaş camiası ve taraftarı, aidiyet bağları olan taraftarların başında geliyor. Beşiktaş burada her maçta başarılı olsun ama bayrağımızı temsil ettiği maçlarda başı öne eğik çıkmasın inşallah. Bu stadyum inşallah hiçbir hakaretin de yansımadığı bir stadyum olsun. Bu stat değil Türkiye’nin, dünyanın en nazik, en nezih, centilmenlik dışı hareketlerin hiç görülmediği stadı olsun. Beşiktaş, taraftarı geleneği altyapısı ile örnek bir kulüptür… Beşiktaş bu stat ile geleceğini garanti altına almıştır’ açıklamasında bulundu.

 

SANTRA ERDOĞAN’DAN

Törenin ardından davetliler ve protokol üyeleri sahaya indi. Orta yuvarlakta biraraya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül santra vuruşunu birlikte yaptı.

Vodafone Arena açıldı!

 

 

 

 

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi –