Son Dakika Haberler

Formulaz 2. Kez Sarıyer’de

2009 yılında Karadeniz’de başlatılan ve adı Formula 1 yarışlarından esinlenerek bulunan ‘Formulaz’ Sarıyer’de ikinci kez yapılacak.

Formulaz 2. Kez Sarıyer’de
Okunma : 415 views Yorum Yap

Türkiye’nin en eğlenceli yarışlarından Formulaz, bu yıl da Sarıyer’de aksiyon ve eğlencenin sınırlarını zorlayacak. 17 Eylül Pazar günü saat 13,00’da gerçekleşecek yarışta el emeği göz nuru tahta arabalar kapışacak, en yaratıcı ve en hızlı olan kazanacak. Ferahevler Muhtar Caddesi’nde gerçekleşecek Formulaz; yaratıcılık ve eğlenceyi bir araya getirecek. Rize’de yapılan Formulaz’da şampiyon olanların katılacağı etkinlikte basın mensupları arasında da yarışma düzenlenecek. Yarışma için Sarıyer Merkez ve Hacıosman metro önünden otobüs seferleri düzenlenecek.

Rize’de 1900’lü yılların başında çocukların en büyük eğlencesi olan ve zamanla geleneksel bir etkinliğe dönüşen tahta araba yarışları Sarıyer’de ikinci kez düzenlenecek. Genç, yaşlı herkesi bir araya getiren, eğlencenin ve heyecanın dorukta olacağı yarışlara Rize’den ve İstanbul’dan gelen yarışmacılar kendi tasarladıkları tahta arabalarla katılacak. Karadeniz yöresel yemek stantlarının da bulunacağı keyifli etkinliğe tüm Sarıyerliler davetli.

KATILIM KURALLARI:

·        Tümüyle el yapımı olmalıdır.

·        Tümüyle ahşap malzemeden oluşturulacağı gibi; montaj desteği sırasında kullanılacak çivi dışında metal aksam kullanımı yasaktır.

·        Araca içinden veya dışından herhangi bir enerji desteği verilmesi, motor aksamı veya itici güce sahip cihazların kullanılması yasaktır.

·        Araca boya, vernik, arma vs. yapılması yasaktır.

·        Aracı yönlendirecek bir direksiyon, yavaşlamasını sağlayacak fren sistemi ve en az 4 tekerleği bulunmalıdır.

·        Aracın azami uzunluğu 1,70m olmalıdır.

·        Aracın azami genişliği 0,70m olmalıdır.

·        Aracın yerden yüksekliği azami 0,25m olmalıdır.

·        Formulaz pilotlarının; kıl çorap ve lastik ayakkabı giymeleri zorunludur. (Yarış alanında görevlilerden temin edilebilir)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)