Son Dakika Haberler

FormuLAZ tahta araba şenliği Sarıyer’de

Karadeniz’de 2009 yılında başlatılan, adı Formula1 yarışlarından esinlenerek bulunan ‘Formulaz’ yarışı Sarıyer’de!

FormuLAZ tahta araba şenliği Sarıyer’de
Okunma : 160 views Yorum Yap

Eski bir Karadeniz geleneği olan ‘Formulaz’ yarışı 9 Ekim 2016’da 13.00-19.00 saatleri arasında Ferahevler Kaymakamlık Önü ile Japon Parkı arasında gerçekleşecek. Tahta arabalarıyla yarışmaya katılan sporcular, rampadan aşağıya müthiş bir hızla sürerek geleneksel bir rekabette yeni sayfa açacak. Eğlenceli, zevkli ve heyecanın dorukta olacağı yarışa Rize’den gelen yarışmacılar kendi tasarladıkları tahta arabalarla katılacak.

Formulaz kayıtları

İstanbul’daki katılımcılar etkinlik günü saat 12.00 ve 13.00 arası yarışın başlayacağı Ferahevler Kaymakamlık önünden kayıtlarını yaptırabilirler. Ayrıca, tahta arabaları, alanda bulunan Sarıyer Belediyesi görevlilerinden temin edebilecekler.

Kazananlara ödül verilecek

2009’dan bu yana Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde birincilik kazanan isimlerin de yarışacağı etkinlikte, Karadeniz yöresel yemeklerinin stantları bulunacak ve birçok sürpriz sanatçı yer alacak. Kazananlara ise ödül verilecektir.

Yol kenarlarına saman balyaları

Arabaların yarışmaya uygunluğu kontrol edilecek ve yol kenarlarına saman balyaları yerleştirerek önlemler alınacak. Lastik ayakkabı ve kıl çorap giyen yarışmacılar kask, kolluk ve dizlik takacak. Yarış alanında görevlilerden temin edilebilir.