Son Dakika Haberler

FSM ve Baltalimanı için müdahillik kararı haberi

Sarıyer Belediyesinin, imar planlarının yürütmesinin durdurulmasıyla ilgili İBB’ye açtığı davaya FSM ve Baltalimanı mahalle sakinleri de müdahil olacak.

FSM ve Baltalimanı için müdahillik kararı haberi
Okunma : 189 views Yorum Yap

Her iki mahalle sakinlerinin müdahillik başvurusu mahkeme tarafından kabul edildi.

İmar planlarının yürütmesinin durdurulmasıyla ilgili Sarıyer Belediyesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesine dava açılmıştı. Davaya müdahillik başvurusu yapan Fatih Sultan Mehmet ve Baltalimanı mahalle sakinlerinin başvurusu mahkeme tarafından kabul edildi.

Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Fatih Sultan Mehmet ve Baltalimanı mahalleleri için riskli bölge ilanıyla ilgili dava Danıştay’da 25 Nisan 2018 tarihinde görülecek. Her iki mahallede yaşayan vatandaşların dava günü Başkent Ankara’da olması bekleniyor.

Muhtar Aslan: Hayırlı olsun

Konuyla ilgili belgenin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Baltalimanı Mahallesi Muhtarı Ali Haydar Aslan, “FSM ve Baltalimanı mahalleleri olarak, Sarıyer Belediyesinin Büyükşehir Belediyesine açmış olduğu davaya müdahilliğimiz kabul edilmiştir. Mahalle halkımıza hayırlı olsun. 25 Nisan’da Ankara Danıştay’da mahallemizle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açmış olduğu riskli bölge davası görülecektir” dedi.

Kaynak: FSM ve Baltalimanı için müdahillik kararı haberi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)