Son Dakika Haberler

Galatasaray’da derbi öncesi sakatlık!

Tolga Ciğerci ve Latolevitci derbide forma giyemeyecek.

Galatasaray’da derbi öncesi sakatlık!
Okunma : 185 views Yorum Yap

Galatasaray Doktoru Yener İnce, sakatlığı bulunan futbolcular hakkında açıklamalarda bulundu.

Tolga ısınma sırasında sprint atarken sol arka alt adalede bir ağrı hissettiğini söyleyen İnce, “Onu durdurduk. İyi ki de durdurmuşuz. Bugün yaptığımız MR’da ikinci derece bir zorlanma tespit ettik. Onun tedavisine başladık. Biraz süre alacak” dedi.

Latolevitci’nin maç sırasında aldığı bir darbe sonrasında dizinde bir esneme olduğunu aktaran Yener İnce, “Bu esneme ve dönme esnasında dış yan bağında bir gerilme var ve dış menüsküsünde bir yırtık var. Değerlendirmeye devam ediyoruz. Ameliyat dahil olmak üzere tüm seçenekleri masaya yatırdık. Bir an önce dönmesi açısından hangisinin daha iyi olacağına karar verip bugün-yarın gerekirse ameliyat edeceğiz. Nasıl ilerleyeceğimize yarın sabah karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Denayer’in maç öncesi antrenmanda ikili mücadele sonrası sakatlandığını belirten İnce, “Jason Denayer’in maçtan önceki idmanda ikili bir mücadele pozisyonunda kalçada bir gerilmesi olmuştu. Bugün iyi bir durumda ve düz koşulara başladı. Yarın bir testimiz var, aksilik olmazsa hafta içi takımla birlikte olacak” ifadelerini kullandı.

Serdar Aziz’nin yüz kemiklerinden bir tanesinde kırık olduğunu aktaran Yener İnce, “Serdar’ın yüzüne gelen bir dirsek sonucu bu kez maksilla dediğimiz yüz kemiklerinden bir tanesinde bir kırık oluştu. Eski burun kırığıyla ilgisi yok. Serdar’ın ilk sorusu ‘Oynarım değil mi?’ oldu. Ona özel bir maske yaptıracağız. O maskeyle oynayacak. Orada bir sinir var ve onunla ilgili bir takibimiz olacak. Sponsor hastanemizden destek aldık ve oradaki plastik cerrah arkadaşlarımızla da tartıştık. Sağ olsun onların da yardımıyla Beşiktaş maçına yetiştireceğiz. Şu anda Jason ve Serdar’da bir problem görünmüyor ama Tolga ile Lato bizimle olmayacak. Onların sanırım 3-4 haftayı bulan problemleri olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: Galatasaray’da derbi öncesi sakatlık!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)