Site icon

Game Of Sarıyer! 1. Bölüm “The Sahur”

“Game Of Sarıyer” acımasız bir rekabetin hikayesidir!

Bölüm bölüm yazılır.

Birinci Bölüm “The Sahur”

Kuzeyden kopup gelen sert rüzgar uzun zamandır dingin ve ılık bir esinti halindeydi.

Zaman sessiz ilerlemekteydi. Zamanın işleyişini kendi lehine çevirmek isteyen Sarılar Hanesi’nden Lord Yellow için ortaya çıkma zamanıydı.

Fakat çetin kış şartlarında bu bu kadar kolay olmayacaktı, bunu çok iyi biliyordu.

Daltonlar Hanesi‘nin krallıktaki hareketlere karşı sessiz kalmasını beklemek gerçekçi olmazdı.

Harekete geçen Lord Yellow düğmeye basmış, gerekli ittifakları kurmuş ve artık geri dönüşü olmayan bir yola girmişti. Sahur için Kral’ın Şatosu seçilmiş, gerekli tüm hazırlıklara başlanmıştı. Dört bir taraftan sahur için destek isteniyor, sahurun ihtişamlı olması için çalışılıyordu.

39 eyaletten adam toplanması gerekiyordu. 39 eyaletten bazı seçilmişlere gerekli çağrılar yapıldı, destekler istendi. Geçmiş seçimlerde Kralın Şehri için güç toplayan Lord Yellow için yaklaşan büyük seçime dönük yeniden hamle yapmanın zamanı ve fırsatı kaçmamalıydı.

Lord Yellow ve ittifakının çıktıkları yolda hafife aldıkları birşey vardı!

Eyaletlerden bazı seçilmişlere yapılan çağrılar Daltonlar Hanesi‘ne aktarılıyordu.

Bu taht kavgasında saffını ispiyonculuktan yana seçen bu seçilmişler çıkar ve fayda ikilisinin ağır bastığı tarafa oynuyorlardı. Hayatta kalmaları için gerekli olan tarafı seçmeleri icap ediyordu kendilerine göre ve öyle yaptılar.

Bu sahur girişimini kendilerinden bağımsız ve gelecekte taht yolunda kendilerine engel olarak gören Daltonlar Hanesi‘nin büyükleri düğmeye bastılar. Kralın kulağına soğuk rüzgarlar ile fısıldamaya başladılar.

Kral kulağına üflenen dondurucu rüzgar sonrası kendi şehrinde, kendi imkanları ile yapılacak bu sahuru artık bir tehdit olarak görmüş olacak ki buna karşı kayıtsız kalmadı. Bir karar vermesi gerekiyordu.

Krallığın en çıkarcı kuzgunu ile dört bir yana haberler salındı. Krallık bu haber ile algı altına alındı.

Herkes kralın ağzından çıkacak kararı bekliyordu. Kuzgun tarafından sipariş üstüne yayılan haber ile rahatsızlığı artan ve kılıcını çeken kral hangi haneyi kesecekti?

Bir tarafta kendisini destekleyen ve tahta çıkarken rakiplerine fark atmasında destek olan bir kitleyi etkisi altına almış olan Lord Yellow.

Bir tarafta ise tahtın en yakınında tahtın nimetlerinden ortak faydalandığı Daltonlar Hanesi. Tahtı yönetirken onların etkisini, katkısını yok sayamazdı.

Bu denklemi çözmesi bir karar vermesi gerekiyordu.

Yellow Hanesi henüz daha çok zayıf ve güçsüzdü. Ona bir fırsat verip hanenin ve haneye destek olanların büyümemesi gerekiyordu. Fakat bir taraftan da Yellow Hanesi’nin kazandırdıklarını yok saymamak gerekiyordu.

Ne kazanılacak, ne kaybedilecekti?

Kılıç darbesi vuruldu. Sahur iptal edildi. Sahura gelecek 3.000’e yakın Sarıyer’li tahta kurban edildi.

Kesilen sadece Lord Yellow’un başı olmadı. Krallığın verdiği ve Sarıyer’de ses getirecek bir hizmette bu kılıç darbesinden nasibini aldı. Gece yarısı krallıkta toplanacak binler Game Of Sarıyer’e kurban edildi.

Kim mi kazandı? Bu darbenin sonunda Krallıkta kazanan yok, ama büyük savaşa hazırlanan Ak Gezenler için aynı şeyi söylemek mümkün olmayabilir.

Hiçbir savaşta, aynı cephede olan kişilerin bir birine karşı verdikleri savaştan o cephenin kazanma ihtimali çıkmamıştır. Cephede yaşanan savaş krallığın altından tuğlaları alıyor şimdilik. İlerde ne olur, diğer bölümlerde neler oluyor, neler olacak hep beraber görecek okuyacağız.

İsmail Aydın/Sarıyer Gözlem.

 

(Not: Konu popüler olan bir diziden esinlenerek hikayeleştirilmiştir. Bakınız: Game Of Thrones. Bahsi geçen karakterler ve olaylar tamamen hayal ürünü olmayıp, maalesef zaman zaman gerçek olay ve kişilerle örtüşebilir. Bu kurgulanmış bir şey olmayıp okuyucunun hayal gücüne bırakılmıştır. Bu nedenden dolayı olayların ve kahramanların okuyucular tarafından gerçek hayatta hangi olaylar ve kişilerle örtüştürüldüğü yazarın veya yazının sorumluluğunda bulunmadığını da unutmayınız.)  

Exit mobile version