Son Dakika Haberler

Geleneksel Muhlama Şöleninde Buluştular.

İstanbul'da yaşayan Tonyalılar geleneksel Muhlama şenliğinde bir araya geldiler.

Geleneksel Muhlama Şöleninde Buluştular.
Okunma : 102 views Yorum Yap

Bu sene 18. geleneksel Muhlama şenliği için bir araya gelen Tanyalılar buluşma yeri olarak Sarıyer Kireçburnu’nda bulunan Çamlık parkını seçtiler.

İstanbul Tonyalılar Derneği bünyesinde örgütlenip bir araya gelen Tonyalılar toplumsal dayanışma ve kültürlerin paylaşımı sloganlarıyla 18.’sini düzenledikleri şenliklerinde gönüllerince eğlenmenin çoşkusunu yaşadılar. Katılımın yoğun olduğu şenliklerde çeşitli müzik grupları sahne alırken, şenliğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri ve CHP Sarıyer yöneticileri de şenliğe katılarak desteklerini bildirdiler.

Kendisini iş başında yakaladığımız İstanbul Tonyalılar Derneği Başkanı Hülya Günaydın, bir taraftan misafirlerine ikramlarda bulunurken bir taraftanda nazik bir dille bize Tonyalılar’dan ve şenlikten bahsetti.

tonya-sariyer-go%cc%88zlem-10

İşte Hülya Günaydın’ın açıklamaları.

“Doğaya, çevreye ve toplumsal olaylara duyarlı olan biz tonyalılar yine bu amaçlarımıza yönelik çalışmalar için 18. şenliğimizde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün arkadaşlarım büyük bir emekle bu şenliğe hazırlık yaptılar. Öncelikle emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Biz Tonyalılar olarak bu dayanışmayı, bu birlikteliği sürdürmekten ve her sene geleneksel olarak bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bir araya geliyoruz çünkü birliğimiz gücümüzdür. Gücümüzü birleştirdiğimiz zaman ise yenemeyeceğimiz bir şey yok. Bugün çevreye olan duyarlılığımızı, toplumumuza karşı olan sorumluluğumuzu taşımamız gerektiğine inanan bizler  işte bu şenliklerle bu dayanışmayı ve birlikteliği büyütüyoruz. Dernek olarak çevre platformu olarak sürekli bir araya gelen Tonyalılar olarak çizgimiz ve hedefimiz bellidir, ülkemizi seviyoruz, doğayı seviyoruz, insanları seviyoruz ve bunların bütünüyle dayanışma içinde olmayı seviyoruz ve olmayada devam edeceğiz. Nerede yardıma ihtiyacı olan bir insanımız varsa orada olacağız. Nerede çevreye karşı yapılan bir yanlış varsa onun karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz.”

Türkülerin, halayların ve horonların çekildiği şenlik geç saatlere kadar sürerken, sahne alan sanatçılar ve gruplar konukların coşkularına ve eğlencelerine büyük katkı sağladı.

Sarıyer Gözlem