Genç ve İmamoğlu Oto Sanayi esnafını ziyaret etti.
60 okunma

Genç ve İmamoğlu Oto Sanayi esnafını ziyaret etti.

ABONE OL
17 Kasım 2023 11:10
Genç ve İmamoğlu Oto Sanayi esnafını ziyaret etti.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bugün ki durağı Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi oldu. Esnafın sorunlarını dinleyen başkanlara İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin, İBB yetkilileri, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri de eşlik etti. Ardından İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odası’nda bir toplantı gerçekleştiren Genç ve İmamoğlu, esnafların bölge ile ilgili taleplerini not alarak, “İBB’nin üzerine düşen görevler neler, Sarıyer Belediyesi nezdinde yapılabilecekler neler bunlara bakacağız” diye konuştu.

KİMSENİN HAKKINI YEDİRMEMEYE KARARLIYIZ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Ekrem Başkan’ın bir sözü vardı. Kimsenin hakkını yemem kendi hakkımı da yedirmem diye. Bu söz dönüm noktası oldu. İşte aynı kararlılıkla çalışmak çok önemli. Biz bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik. Toplumun hakkını da yedirmeyiz. Bu konuda çok kararlıyız. İstanbul kolay bir şehir değil. İstanbul, Türkiye’nin beyni. İyi yönetilmesi lazım, geleceğinin şekillendirilmesi lazım. Burası bir yaşam merkezi ve çevresinde çok büyük mahalleler ve ilçeler var. Sarıyer’in hemen hemen tüm mahallelerinden buraya çalışmaya gelen var. Burayı bir bütün olarak ele almak lazım. Park olayı en büyük problem burada. Hep birlikte bunu nasıl çözebiliriz ona bakacağız” dedi.

ÜRETEN İNSANLARLA BİR ARAYA GELMEK İSTİYORUZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Biz göreve geldiğimiz andan itibaren özellikle İstanbul’un organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri, bu tarz küçük esnafın olduğu oto sanayi gibi sitelerle bir iş birliği zemini kurduk. Burada sürdürülebilir, anında İBB ile ilişki kurulabilecek bir şekilde yaptık. İstanbul Planlama Ajansı kurduk ve orada bu işin merkezini oluşturduk. İstanbul’un üreten insanlarıyla bir araya gelmek, onların sıkıntılarını dinlemek geleceği de beraber şekillendirmek arzusundayız. Öncü bir ekip burada gezip sizlerle konuştu. Yakın zamanda hazırladıkları raporu inceleyip kısa özetini size de ulaştıracağız ben de takip ediyor olacağım” diye konuştu.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP