sariyerbelediyesi
25 Ağustos 2018

Gençlik kolları başkanı gözaltına alındı!

Cumartesi Anneleri’nin 700. gün oturma eyleminde çok sayıda isim gözaltına alındı. CHP Sarıyer gençlik kolları başkanı da gözaltında.

Gençlik kolları başkanı gözaltına alındı!
sariyerbelediyesi

Cumartesi Anneleri’nin 700. gün oturma eyleminde Taksim’de yapılacak kitlesel oturma eylemi için eylem öncesi toplanan kitleye müdahale eden polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

İstiklâl caddesinde Galatasaray meydanında toplanmaya başlayan kitleye müdahe sonrası gözaltılar yaşanırken gözaltına alınanlara arasında CHP Sarıyer gençlik kolları başkanı da bulunuyor.

Oturma eylemine destek vermek için CHP Beyoğlu ilçe başkanlığı önünde beklemekte olan gruba müdahale eden polis burada bir çok CHP’li ilçe yöneticisi, il yöneticisi ve gençlik kollarımdan gençleri gözaltına aldı.

Gözaltılar sırasında orada bulunan CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Günel’in polisin anayasal hak olan barışçıl bir gösterisiye müdahalesine itiraz ettiği için darp edildiği gelen bilgiler arasında. Ters kelepçe ile gözaltına alınan Mehmet Güneşin sağlık durumu iyi.

 

 

Gözaltına alınan grubun sağlık kontrolleri sonrası İstanbul Emniyet müdürlüğüne götürülerek ifadelerinin alınacağı bekleniyor.

Sarıyer Gözlem

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.