Son Dakika Haberler

Gerçek ihtiyaçları için kampanya!

Sarıyer İstinye mahallesine yapılması planlanan İmam Hatip, yurt ve uygulamalı cami  projesine imza kampanyalı tepki.

Gerçek ihtiyaçları için kampanya!
Okunma : 258 views Yorum Yap

Sarıyer’in önemli mahallelerinden biri olan İstinye mahallesinde bulunan 387 ada 72 parsele İBB İmar ve Bayındırlık komisyonunun raporunda ihtiyaç ve talep çerçevesinde değerlendirilen ve eğitim tesisi olarak ayrılan alanda talep edilen İmam Hatip okulu, yurt ve uygulamalı cami projesinin onay alması sonucu bölge sakinlerinden projeye itiraz geldi.

Komisyon raporunda talebin ihtiyaç çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünce geldiği belirtilirken, bölge sakinleri ise bölgede bunla ilgili bir talebin olmadığını, mahalle içinde hali hazırda zaten imam hatip okullarının bulunduğu, hatta projenin düşünüldüğü bölgeye çok yakın alanda da imam hatip okulunun bulunduğu belirtildi.

Raporun komisyonda görüşülüp olur almasından sonra, Sarıyer Belediyesi Meclis üyesi Sevim Çelebi tarafından kamuoyu ile paylaşıldığı ve bu rapora karşı bölgenin gerçek ihtiyacının bahsi geçen okul ve tesislerin olmadığı bölgenin acilen anaokulu, ilkokul ve ortaokula ihtiyaç duyduğuna dair bir imza kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Konu ile ilgili haber sitemize açıklamalarda bulunan Sarıyer Meclis Üyesi Sevim Çelebi şu açıklamalarda bulundu.

İBB imar komisyonu, 13.05.2016 tanrihinde (2016/605 dosya. 176 rapor) mahallemizde imam hatip ortaokulu, yurt ve uygulamalı cami yapılmasına onay vermiştir. Mahallemizin bu tesislere ihtiyacı bulunmamaktadır. Bölgenin ihtiyacı, anaokulu, ilkokul, ve ortaokuldur. Bu nedenle alınan bu karardan vazgeçilmesi ve mahallenin ihtiyacının karşılanması için gerekli düzenlemenin yapılmasını talep etmek için bir imza kampanyası başlattık.

Bu imza kampanyasında epey bir yol almış durumdayız, kampanyanın sonunda ise topladığımız imzalar ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Sarıyer Müftülüğüne ve İBB meclisine başvurumuzu yapacağız. Bu imza kampanyası dışında bu plan değişikliği komisyonda görüşüldüğü haliyle geçerse de yeni bir süreç başlatıp konuyu yargıya taşıyarak gerekli itirazlarımızı yapacağız. Mahalle sakinleriyle almış olduğumuz kararlar çerçevesinde gerekli kamuoyunu oluşturmak ve bölgenin ihtiyacı olan projenin hayata geçirilmesi için elimizden gelen tüm yasal süreci başlatıp, gerekli girişimlerde bulunacağız.Bölgede siyaseten yapılması istenen İmam Hatip tesislerini değil, çocuklarımızın gerçek ihtiyaçların karşılayacak tesislerin yapılmasını talep ediyoruz. İmza kampanyasını başlattığımız ilk günde size bu açıklamayı yaptığım zamanda kampanyamız şimdiden 300 imzaya ulaştı. Hedefimiz 3000 imzanın üstüne çıkıp gerekli başvuruları yapmak. Tüm duyarlı kesimlerden kampanyamıza destek olmasını bekliyoruz. 

Ayrıca konuyu kampanyayı başlatanlar adına 6 Haziran 2016’da Sarıyer Belediye meclisine de taşıyarak konu hakkında tüm Sarıyer Belediye Meclisini bilgilendireceğim.

Sarıyer Gözlem

 

İşte İBB komisyonunda görüşülüp karara bağlanan rapor. 

 

darussafaka mah

 

darussafaka mah 01

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)