Son Dakika Haberler

Gözaltındaki Sözcü çalışanları Adliye’ye sevk ediliyor

Sözcü'ye yönelik 'FETÖ' operasyonu kapsamında gözaltına alınan Gökmen Ulu, Mediha Olgun, Yonca Yücekaleli'nin Emniyet'teki sorgularının ardından bugün savcılığa ifade vermesi bekleniyor.

Gözaltındaki Sözcü çalışanları Adliye’ye sevk ediliyor
Okunma : 53 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Sözcü gazetesi, bugünkü manşetinden, “Biz 26 Mayıs 2017 gününün basın ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmeyeceğini umuyor ve arkadaşlarımızın özgürlüklerine kavuşacağına inanıyoruz. Biz bugün Çağlayan Adliyesi’nin önünde olacağız!” mesajı verdi.

19 Mayıs’ta Sözcü Gazetesi’ne yönelik başlatılan algı operasyonlarında gözaltına alınan arkadaşlarımız Mediha, Gökmen ve Yonca bugün Çağlayan Adliyesi’nde ifade verecek.  Aralarında CHP, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de bulunduğu çok sayıda siyasi parti, kurum ve sivil toplum kuruluşu da Sözcü’ye destek olmak için Çağlayan Adliyesi’ne geldi. Sözcü Avukatı Celal Ülgen’in basın açıklaması öncesi konuşan siyasiler ve STK temsilcileri destek mesajları verdi.

CHP’li Barış Yarkadaş “Bugün burada yargılanmak istenen gazeteciliktir. Efendim neymiş darbeciler Sözcü’nün haberinden Cumhurbaşkanı’nın yerini öğrenmiş…

İki mesele var. Sözcü’yü kapatıp muhalefetin sesini kısmak herkesi havuz medyasına mahkum bırakmak istiyorlar. Sözcü gazetecilik yapmıştır. Sözcü iktidarın önünde düğme iliklemediği için susturmak istiyorlar.
Sözcü gazetecilik yapıyor ve bundan sonra yapacak” dedi.

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce de “Darbeyi eniştesinden öğrenenler Sözcü’yü suçluyorlar. Bizler arkadaşlarımızla birlikte destek için buraya geldik. 17 Aralık’tan sonra arabulucu olanlar bugün tanık olarak konuşuyorlar. Bu geçmişte çok görüldü. Ne gizli tanıklar vardı… Bugünleri el birliğiyle aşacağız” dedi.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu da “Gözdağı verilmek isteniyor. Sözcü okurlarıyla ayakta duran yandaş olmayan bir gazetedir. Halen de onu yapmaya çalışıyor. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da susturamayacaklar” dedi.

Gökmen Ulu’nun babası da “Oğlumun ve arkaşlarının arkasındayım. Biz ayaktayız. Hem de dimdik ayaktayız. Atatürçülüğü savunmayı da daima yapacağız” dedi.  Gökmen Ulu’nun kendisi gibi gazeteci olan ağabeyi Oben Ulu da “Dimdik ayaktayız. Ona yapılan yakıştırmaları asla kabul etmiyoruz. Gazetecilik suç değildir. Sözcü susarsa Türkiye susar” diye konuştu.

CHP’li Umut Oran da “Sözcü gazetesi rehin alınmıştır. Arkadaşların serbest kalmasını bekliyoruz. Bugüne kadar FETÖ’den beslenenler Sözcü’yü içeriye alarak bu davanın çözümü konusunda gerçekçi olmadıklarını ortaya koymuşlardır” dedi.

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz da Sözcü için adliyeye gelen herkese teşekkür etti. Sözcü yazarı duayen gazeteci Uğur Dündar da “Buraya birçok yerden bize destek vermeye geldiler. Onlar da biliyorlar ki SÖZCÜ susarsa Türkiye susar, onlar da bizi yalnız bırakmıyor.  Hayatımız FETÖ’yle mücadeleyle geçti. Kimse FETÖ’den bahsetmezken biz MİT’in FETÖ raporunu yayınladık. Biz şimdi çalıştığımız gazetenin FETÖ’yle alakası olmadığını kanıtlamak zorunda bırakılıyoruz” dedi.

Kaynak: Gözaltındaki Sözcü çalışanları Adliye’ye sevk ediliyor

besiktasbelediyesi