Son Dakika Haberler

Güneş Kremi Faydaları

Güneş kremleri insan cildi üzerinde sağlamış oldukları faydalarından dolayı kadın erkek herkesin özellikle yaz mavsiminde vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Güneş Kremi Faydaları
Okunma : 489 views Yorum Yap

Güneş ışınlarının UV radyasyonlarının cilde temas etmesi durumlarında oldukça etkili olan güneş kremi, cildin beslenmesinde eve sağlıklı bir şekilde hayat sürmesine de oldukça yardımcı oluyor. Güneş kremleri farklı çeşitlerde ve içerikler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Bu anlamda solüsyon veya krem halinde satışa çıkan güneş kremleri, içerdikleri maddeler gereğince uzun süre kullanımlarda ya da kısa evreli olmak üzere farklı gruğlarda inceleniyorlar. Ayrıca bebek ve çocuklar için geliştirilen güneş kremi ürünleri genellikle solüsyon halinde raflarda yer alır.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremleri cilde doğrudan temas ettiklerinden kısa süre içerisinde etkilerini gösterirler. Fakat içerdikleri maddeler gereğine bu süre daha uzun olabileceği gibi oldukça kısa bir zaman dilimine de sahip olabilir. Güneş kremi cilde işlemesi ve tam koruma sağlaması için güneş ışınlarına çıkılmadan ortalama 15- 30 dakika iiçerisinde cilt yüzeyine uygulanmalıdır.

Bu anlamda güneş kreminin tavsiye edildiği orandan daha az sürülmesi, güneş koruma özelliğinin aktivasyonunu düşürür. Durumun böyle olması özellikle cildin açık kısımlarında ince bir tabaka halinde ve boşluk kalmadan sürülmesini gerektirir. Güneşe karşı etkin olan bu kremler uzun süre cildi güneş ışınalrından korurlar.

Güneş Kremi Seçimi

Güneş kremlerinde kullanılırken dikkat edilmesinin yanı sıra seçimlerinde de oldukça dikkat edilmeli ve hassasiyetli davranılmalıdır. Bu anlamda güneş kremleri içerisinde bulunan SBF değerine dikkat edilmelidir. SBF değeri ürünün güneş ışınları içerisinde yer alan UV rasyasyonuna oran ile koruma özelliğini gösterir.

Güneş ışınları içerisinde bulunan UV rasyasyonları cilt üzerinde lekelere ve ciddi tahrişlere sebep olabilirler. Ayrıca kış mevsiminde görülen güneş ışınlarının yaz mevsimine oranla azalması ildin daha fazla neme ihtiyaç duyacağı anlamına gelir. Bu sebep ile güneş korumalı nemlendirici kremler tercih edilmelidir. Güneş kremleri cilt bakımlarında en son evrede cilt ile temas ettirilmeliler.

Güneş kremleri uygulandıkları cilt tipine göre değişiklik gösterseler de tek bir amaç ile üretilirler. Bu anlamda güneş kremleri güneş lekelerini, güneş yanıklarını, cilt tonu eşitsizliği ve cilt kanseri gibi ciddi sağlık problemlerini ortadan kaldırmak için alınabilecek önemlerin en ideal seçimidir. Sizler de sağlınızı düşünüyorsanız https://www.welldermo.com/gunes-kremi linkini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)