Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Halk evlerinde onlar sokakta!

İkinci defa uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağında sokaklar ve kamusal alanlar onlara emanet!

Halk evlerinde onlar sokakta!
Okunma : 738 views Yorum Yap

İkinci defa uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağında sokakların boşalmasını fırsat bilen Sarıyer Belediyesi ekipleri boş durmadı.

Öncelikle acil olarak dezenfekte edilmesi gereken halkın yoğun kullandığı alanlar olmak üzere, bir çok kamusal alanı dezenfekte eden Sarıyer Belediyesi veterinerlik ve sağlık müdürlüğü ekipleri sokağa çıkma yasağı sonrası sokağa çıkacak Sarıyerlilerin güvenle yaşam alanlarında faaliyetlerine devam etmesini hedefliyor.

Öncelikle sosyal mesafe kuralına ve acil olmadıkça evde kalma iradesine dikkat edilmesini isteyen belediye ekipleri Sarıyerliler bu kurallara uysunlar yaşam alanlarının dezenfektan işlemlerini düşünmelerine gerek yok mesajı verdiler.

Halktan gelen talepler, koronavirüs nedeniyle karantina altına alınan ev ve binaların yanında tüm kamusal alanlarda düzenli olarak ilaçlama çalışmalarını yapan Sarıyer Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasağının yaşandığı bu günlerde de daha yoğun ve daha çok alanı dezenfekte etmeyi hedefleyerek bu iki günün sonanda hedeflerine ulaşıp her alanda Sarıyerlilere hizmeti ulaştırmayı planlamakta.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI.

İki günlük sokağa çıkma yasağında ayrıca sokak hayvanları da unutulmadı. Sarıyerliler evlerine çekilip sokağa çıkmaları yasak olduğu için sokakta yaşayan sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için Sarıyer Belediyesi veterinerlik müdürlüğü ekipleri bir çok merkeze mama ve su kapları bırakarak sokak hayvanlarının madur olmasının önüne geçiyorlar.

İşte o çalışmalarla ilgili bize ulaştırılan görseller.

 

sariyerbelediyesi