Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Hastaneler onlara emanet!

Koronavirüs'e karşı mücadele tüm alanlarda sürerken en kritik yerlerin başında gelen hastaneler Sarıyer Belediyesi ekinlerine emanet.

Hastaneler onlara emanet!
Okunma : 583 views Yorum Yap

Her geçen gün vaka ve ölüm sayılarının arttığı ülkemizde Koronavirüs’e karşı mücadele tüm hızı ile devam ediyor.

Sarıyer koronavirüs vakası konusunda İstanbul’un diğer ilçelerine göre nisbeten daha az olsada, bu oranın daha da artmamasına neden olan bazı çalışmalar dikkatlerden kaçmıyor.

Koronavirüs’e karşı mücadelesine aylar önce başlayan ve virüsün Sarıyer’de yayılmasının önüne geçmek için tüm imkanlarını seferber eden Sarıyer Belediyesi ekipleri iş zamanlaması ve aciliyet durumuna göre Sarıyer’in her alanını düzenli olarak dezenfekte etmekte.

İşte o dezenfekte edilen yerlerin en kritik ve başta gelen alanlardan olan sırası ile hastaneler, sağlık ocakları ve eczaneler düzenli olarak aralıksız şekilde Sarıyer Belediyesi ekiplerince dezenfektan ilaçları ile ilaçlanmakta.

Salgınla mücadelede önemli bulaş merkezleri olan büyük risk taşıyan Sarıyer ilçesi sınırları içinde bulunan tüm kamu ve özel hastaneler, sağlık ocakları, poliklinikler bu ilaçlamalar kapsamında aralıksız olarak dezenfekte edilmekte.

Virüsün bulaşma ihtimali en yüksek olduğu bilinen bu alanlara istisnasız gerekli tüm ilginin gösterilmesini ve eldeki tüm imkanların kullanılması talimatını veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatlarını gözlerini kırpmadan yerine getiren Sarıyer Belediyesi başta Veterinerlik ve Sağlık işleri müdürlüğü ekipleri neredeyse hastanelerden hiç çıkmamakta. Hastanelerde hem gelen hastaları, hem de bizler için kendilerini virüse karşı siper eden sağlık ekipleri için sürekli olarak dezenfeksiyon çalışmaları yapmaktalar.

Sadece hastaneler değil, bir çok alanda durmaksızın hizmet!

Haberimizin içeriği öncelikle aciliyetinden dolayı hastenelere dönük olsada Sarıyer Belediyesi ekipleri durmaksızın ihtiyaç duyulan ve halk sağlığı için zaruri olan her alanda gerekli çalışmaları peryodik olarak yapmaktadır. İşte o çalışmalar ile ilgili ayrıntılar.

 

 

sariyerbelediyesi