Son Dakika Haberler

Hemoroide iyi gelebilecek doğal yöntemler

Hemoroid yani halk arasında basur olarak bilinen hastalığa yakalanırsanız rahatlamak için bu doğal tedavileri uygulayabilirsiniz.

Hemoroide iyi gelebilecek doğal yöntemler
Okunma : 151 views Yorum Yap

MYNET- Basur, anüs ve alt rektumda şişen damarlardır. Variköz damarlarına benzer ve nelerin basura yol açtığı tam olarak bilinmez.

Bağırsak hareketleri sırasında kasılmanın veya gebelik sırasında damarlarda artan basınç sonucu ortaya çıkabilir. Basur iç ya da dış şekilde görülebilir ve eğer tedavi edilmezse daha ciddi tıbbi komplikasyonlara neden olabilir.

Basura yakalanırsanız rahatlamak için bunları uygulayabilirsiniz…

1. Aloe Vera

Aloe Vera basur tedavisinde en iyi etki gösteren doğal ilaçlardan biridir. Tahrişi azaltmaya yardımcı olur, ödem atıcı ve terapötik özelliklere sahiptir.
Dış basuru tedavi etmek için, etkilenen bölgeye az miktarda Aloe Vera uygulayın ve yavaşça masaj yapın.

İç basuru tedavi etmek için Aloe Vera yapraklarını şeritler halinde kesin. Bitkinin dikenli kısımlarını kestiğinizden emin olun. Dilimleri bir kaba koyun ve dondurun. Acı, yanma ve kaşıntıdan kurtulmak için soğuk Aloe Vera şeridini basur üzerine uygulayın.

2. Buz

Buz, şişmeleri azaltır, kan damarlarını daraltmaya yardımcı olur ve ağrı kesici görevi görür.

Etkilenen bölgeye bir buz poşeti veya kısmen eritilmiş bir buz parçasını doğrudan uygulayın. Yaklaşık 10 dakika tutun. Bunu günde birkaç kez tekrarlayın.

Ayrıca, dondurulmuş jel paketini de kullanabilirsiniz. Paketi bir havluyla sarın ve hemoroza uygulayın. Bunu günde üç kez, bir seferde 20 dakika yapın.

3. Zeytinyağı

Zeytinyağı doğal bir ödem atıcıdır ve antioksidan özelliklere sahiptir. Dış hemoroidleri tedavi etmek için kullanılabilir.
Her gün 1 çay kaşığı zeytinyağı tüketin. Bu, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Buna ek olarak mürdüm eriğinin suyu sıkın ve zeytinyağına ekleyin. Ağrıyı ve şişkinliği azaltmak için bu karışımı basur bölgenize uygulayın.

4. Limon Suyu

Limon suyu, kılcal damarları ve kan damarı duvarlarını güçlendirerek basuru rahatlatıcı besin maddeleri içerir.

Pamuğu taze sıkılmış limon suyuna batırın. Basura uygulayın. Hafifçe karıncalanma hissedeceksiniz ancak bir süre sonra rahatlatacaktır.

Buna ek olarak limonun yarısının suyunu bir bardak sıcak süte sıkın ve için. En iyi sonuç için bunu her üç saatte bir yapın.

5. Elma Sirkesi

Elma sirkesinin doğal kan durdurucu özelliği vardır. Şişmiş kan damarlarında küçülmeye yardımcı olur, iç ve dış basurdan kaynaklanan şişme ve tahrişe iyi gelir.
Dış basur için, elma sirkesine batırılmış pamuğu iltihaplı bölgeye bastırın. Şişme azalana kadar bunu günde birkaç kez yapın.

Iç basur için, bir bardak suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve günde en az iki kez için.

6. Siyah Çay Poşetleri

Siyah çay, basur ile ilişkili ağrı ve şişmeyi azaltabilen doğal bir asit içerir.
Siyah çay poşetini sıcak suya batırın. Sudan çıkarın ve hafifçe soğumaya bırakın. Ilık çay torbasını şişmiş damarlara yaklaşık 10 dakika boyunca bastırın. Bunu günde iki veya üç kez yapın.