Son Dakika Haberler

İBB yine Sarıyer’i unuttu!

Her sene kar yağışında yaşanan tablo bu kış ilk kar yağışı ile bir kez daha yaşanmaya devam etti!

İBB yine Sarıyer’i unuttu!
Okunma : 231 views Yorum Yap

Kar yağışı ile mücadele için milyonlarca lira yatırım yapan İBB ekipleri sanki Sarıyer’e kar yağmıyormuş gibi Sarıyer’i es geçiyor diye halktan bu kar yağışından da tepki almayı başardı.

Görev paylaşımında ana yolların İBB’nin sorumluluğunda olması, ara sokakların ise Sarıyer belediyesinin sorumluluğunda olduğunu hemen hemen bilmeyen yok.

Fakat sitemize ulaşan haberlere ve şikayetlere göre, İBB sorumluluk alanı olan ana arterlerde herhangi bir kar temizleme çalışmasını yerine getirmediği bu nedenden dolayı da geçmiş senelerde olduğu gibi halkın mağdur olduğu belirtilmekte.

Sarıyer’in her sene kar yağışı ile birlikte unutulduğunu, ana yolların kar yağması ile birlikte kapandığını ve bununda halkın gündelik yaşamında ciddi bir olumsuzuluk yarattığı şikayetleri yine gündeme düştü.

Sosyal medyada da bunla ilgili çeşitli başlıkların açıldığı, İBB’ye olan tepkilerin gözden kaçmadığı görülmekte.

Bir çok kişi siyasi çekişmeler nedeniyle, Sarıyer Belediyesinin başında CHP’li bir belediye başkanın bulunmasından dolayı mı hersene bu duruma maruz kaldıklarını sorgulamaktalar. Sarıyer Belediyesinin ekiplerini yollarda görüyorken neden İBB’nin ekiplerini göremediklerini yetkililere soran vatandaşlar. Herşeyin farkında olduklarını, kendilerini madur edenlerden seçim günü mutlaka hesap sorulacağının altını çiziyorlar.

Sarıyer Belediyesi ekiplerinin ana arterleri açmakla meşgul olması nedeniyle sorumluluk alanı olan ara sokaklar ise hiç bir işlem yapılmadan kapalı durmaktadır.

 

İşte bize ulaştırılan bazı resimler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)