Son Dakika Haberler

İfadesi şaşırttı!

Sarıyer’de annesini öldüren zanlının ifadesi şaşırttı. Geçtiğimiz yıl annesi Neşe Adıgüzelli’yi bıçaklayarak öldüren zanlı Caner Adıgüzelli’nin davası karar aşamasına geldi.

İfadesi şaşırttı!
Okunma : 51 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Zanlının hakime söyledikleri şaşırttı. Annesini korkutmak amacıyla böyle bir şey yaptığını kaydeden Adıgüzelli, pişman olduğunu anlattı.

‘Tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan, savcı tarafından müebbet hapsi talep edilen Caner Adıgüzelli’nin davası İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu olarak yargılanan Adıgüzelli’nin getirildiği duruşmada, savcı tarafından esas hakkındaki mütalaa açıklandı. Mütalaa içerisinde, hayatını kaybeden anne Neşe Adıgüzelli’nin oğlu tarafından Bayrampaşa’daki otogarda karşılandığı ve araca alındığı ifade edildi. Oğlunun, annesini Sarıyer’de bulunan evine götürdüğü ve kendisine Çerkezköy’e taşınması yönünde talepte bulunduğu kaydedildi. Annenin bu talebi reddetmesi üzerine de bıçakla boynundan vurduğu aktarıldı. Savcı, mütalaanın okunmasının ardından, sanığın tasarlayarak adam öldürdüğü için müebbet hapse çarptırılmasını istedi.

“EYLEMİ NAMUS SEBEBİYLE İŞLEMEDİM”

Duruşmada konuşan Caner Adıgüzelli ise eylemi namus sebebiyle işlemediğini söyledi.
Ailesini dedikodulardan uzak bir yere götürmek istediğini dile getiren Adıgüzelli, hayatında temiz bir sayfa açmak istediğini aktardı. Annesinin, bu talep karşısında ilk önce ikna olduğunu ve ev tutmak istediğini ancak sonradan vazgeçtiğini vurgulayan Adıgüzelli, “Rahmetli babama ait resmi araçtan aldı ve tükürdü. Kardeşlerime de hakaret etti. Ben de dayanamadım ve bu eylemi yaptım. Aracımdan indiğimde bıçağı görmüştüm. Sonra da onu korkutmak istedim ve üzerine salladım. Keşke olmasaydı. Çok pişmanım” ifadelerini kullandı.

EK SAVUNMA HAKKI VERİLDİ

Mahkeme Başkanı ise, sanığın annesini öldürme olayının töreden dolayı olabileceği ihtimaline dikkat çekerek, ek savunma hakkı tanınmasına karar verdi. Mahkeme heyeti tarafından savcının okuduğu mütalaaya karşı savunma hazırlanması için sanığın tarafına süre tanıdı. Adıgüzelli’nin tutukluluğunun halinin devamına karar verildi. Ayrıca, akıl hastalığı açısından da rapor aldırılmasına oy birliği ile  karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Caner Adıgüzelli, 4 Mayıs 2016 tarihinde ormanlık bir alanda annesi ile tartışmıştı. Tartışma büyüyünce de bıçak darbeleriyle annesini öldürmüştü. Annesinin cesedini alıp bagaja koyan Adıgüzelli, daha sonra Sarıyer Polis Merkezi’ne giderek teslim olmuştu. Adıgüzelli, ilk duruşmada verdiği ifadede ise annesini, babasının ölümünden sonra çıkan dedikodulardan dolayı taşınması yönünde ikna etmeye çalıştığını vurgulamıştı.Sarıyer’de annesini öldüren zanlının ifadesi şaşırttı. Geçtiğimiz yıl annesi Neşe Adıgüzelli’yi bıçaklayarak öldüren zanlı Caner Adıgüzelli’nin davası karar aşamasına geldi. Zanlının hakime söyledikleri şaşırttı. Annesini korkutmak amacıyla böyle bir şey yaptığını kaydeden Adıgüzelli, pişman olduğunu anlattı.