Son Dakika Haberler

İHTİYAÇ SAHİBİ 7 BİN 500 KİŞİYE HALK KART

Sarıyer Belediyesi’nin sosyal belediyecilik yönetim anlayışı doğrultusunda geliştirdiği “Sarıyer Halk Kart” ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

İHTİYAÇ SAHİBİ 7 BİN 500 KİŞİYE HALK KART
Okunma : 162 views Yorum Yap

Vatandaşlar yatırılan yardım tutarı karşılığında anlaşmalı marketler üzerinden alışveriş yapabilecek.

Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine yönelik Sarıyer Halk Kart uygulaması başladı. Yardım çalışmalarının teknolojik altyapı ile buluştuğu Sarıyer Halk Kart ile vatandaşlar ihtiyaçları doğrultusunda alışverişlerini yapabilecek.  38 mahallede toplamda 7500 kişiye ulaşacak kartların dağıtımı bugün Ayazağa Mahallesi’nde başladı. Sarıyer Halk Kart Ramazan ayı sonrasında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara farklı alanlarda hizmet sağlayacak.

“BU PARALAR KURUŞUNA KADAR HELALDİR”

Uygulamayla dar gelirli ailelere sosyal destek sağlanacağını söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kart dağıtımında Ayazağalı vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Genç bir elin verdiğini, öteki el görmesin ilkesini benimsediklerini söyleyerek şöyle konuştu :“Ramazan aylarında gelenek haline gelmiş koli dağıtımını biz artık modern dünyada kartla halletmek istedik. Bu kartları kendi ihtiyacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. Çam sakızı çoban armağanı. Bizim size çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızı doğru yollara göndermenin çabası içindeyiz. Bu paralar kuruşuna kadar helaldir, kuruşuna kadar sizin vergilerinizden tasarruf edilen paralardır” dedi.