Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

İl delegelikleri düştü mü!

Mehmet Deniz’in yeniden ilçe başkanı seçildiği 35. CHP Sarıyer İlçe Kongresi’nde Mehmet Deniz'in listesi cinsiyet ve kadın kotasına uyulmadığı için tüzüğe takıldı.

İl delegelikleri düştü mü!
Okunma : 51 views Yorum Yap

Mehmet Deniz’in yeniden ilçe başkanı seçildiği 35. CHP Sarıyer İlçe Kongresi’nde Mehmet Deniz’in listesi cinsiyet ve kadın kotasına uyulmadığı için tüzüğe takıldı.

chp liste

CHP tüzüğü gereği % 33’lük kadın ve % 10’luk kadın kotasına uymadığı tespit edilen Mehmet Deniz’in ildelege listesinde çizik yiyen 5 il delegesinin delegeliği düşerek ikinci olan listeden 4 kadın bir genç il delegesi olarak il kongresinde Sarıyer CHP’yi temsil etme hakkı kazanacak.

İtirazlar sonucu CHP genel merkezinin ve CHP il başkanlığının onayını alınarak yapılan itirazlar şu sıralarda ilçe seçim kurulunda tartışılıyor.

6 Kadın ve 2 gencin yazılması gereken listeye 2 kadın 1 genç yazılınca tüzük çiğnenmiş oldu.

Alınan bilgilere göre Mehmet Deniz’in listesinde en çok çizik yiyen 5 kişi şöyle, Mehmet Deniz, Gökhan Zeybek, Murat Oktay Aksu, Hüseyin Coşkun ve Hüseyin Yılmaz.

Tam isimler ve sonuç için ilçe seçim kurulundan gelen sonuç bekleniyor.

İlk skandal değil!

Bilindiği gibi Mehmet Deniz başakanlığında ki Sarıyer CHP ilçe başkanlığının bu ilk hatası değil. Daha önce de meclis üyesi listelerinin teslimi ve seçimde sandık başkanlarının listesinin tesliminde de sorunlar yaşanmış. Bir seferinde seçime girememe tehlikesi yaşanmış, bir seferinde de partili sandık başkanları atanamamıştı CHP adına.

GÜNCELLEME: İlçe seçim kurulu almış olduğu karar ile Gökhan Zeybek, Hüseyin Coşkun, Murat Oktay Aksu ve Hüseyin Yılmaz’ın il delegeliklerini düşürerek. Ali İhsan Özdemir’in listesinde bulunan Peker Şimşek, Nilüfer Boydan, dilek Bozkaya ve Berivan Hışım’ın il delegeliklerini onayladı.

sariyerbelediyesi