Son Dakika Haberler

İlçe Başkanından Kutlama!

CHP Sarıyer İlçe Başkanı'ndan 10 Ocak Emekçi Gazeteciler günü için kutlama mesajı

İlçe Başkanından Kutlama!
Okunma : 79 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

CHP Sarıyer İlçe başkanı Mehmet Deniz 1O OCAK EMEKÇİ GAZETECİLER GÜNÜ sebebiyle hem bizleri arayıp günümüzü kutlama nezaketi göstermiş hem de aşağıdaki bildiriyi yayınlamıştır.

Bizde bizleri arama nezaketi gösterip bu anlamlı günü kutlayan Mehmet Deniz’e bir kez daha teşekkür ederiz.

İşte Mehmet Deniz’in basın açıklaması.

1961 Yılında tam 46 yıl önce, gazetecilerimize, önemli haklar verilmiş ancak bu güne baktığımızda gazeteciler, gerek ekonomik gerekse, sosyal açıdan o günlerden daha kötü durumdadırlar.

Gazetecinin ekonomik özgürlüğü kısıtlanmış, yazmak istediğini yazdığında kapıya konulan basın mensubu arkadaşlar işsizlikle karşı karşıya kalmaktadır. Suçu sabitlenmemiş gazeteciler tutuklu kalmaktadırlar, Gazetecinin sendikal hakları işlevsizleşmiştir. 

Medya siyasiler tarafından taraf olmaya zorlanmış, eleştiri kültürü bu iktidar döneminde yok edilmiş, basın çağdaş görünüşünden uzaklaştırılmış, ülkenin her alanında olduğu gibi çağdışı orta Doğu ülke rejim lerini özendiren hale getirilmiştir. 

Bütün bu olumsuz şartlar altında özellikle yerel basın bu zorluklardan daha çok nasibini almaktadır. Bu kötü şartlara rağmen, doğru, tarafsız haber yapmak konusunda mücadele veren başta Sarıyer’imizin yerel basını olmak üzere çalışan veya çalışmayan emekçi basınımızın gününü kutlarım.

Saygılarımla 

Mehmet Deniz

CHP Sarıyer ilçe başkanı