Son Dakika Haberler

İnternette Sansür Var!

Türkiye'de bir çok kullanıcı Facebook'a 1,5 saat erişim sağlayamadı. Twitter'daki sorun ise hala devam ediyor.

İnternette Sansür Var!
Okunma : 50 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Türkiye’de bir çok kullanıcı Facebook’a 1,5 saat erişim sağlayamadı. Twitter’daki sorun ise hala devam ediyor.

11

TİB’in Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranlarında henüz yayınlanmış bir karar olmamasına rağmen Twitter’a erişim sağlanamıyor.

YouTube’un adresine girmek istenildiğinde ise servis sağlayıcımızın gösterdiği ekranda “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir” ifadesi yer alıyor.

Turkcell Superonline ve TTNET hattından yapılan denemelerde yukarıdaki ekran veya sayfaya ulaşılamıyor hataları alınıyor.

TTNET hattında Youtube.com Service Unavailable hatası verirken Twitter sunucularından hiçbir tepki alınamıyor. Facebook’ta ise 1,5 saat kesinti sonrasında kısıtlı olarak da olsa siteye giriş yapıldığı öğrenildi.

22222

Cumhuriyet

KAPATMA NEDENİ SAVCI KİRAZ’IN GÖRÜNTÜLERİ

Savcının rehin alınma karelerinin yayınlanması üzerine, yargıdan sosyal medyaya yönelik erişim engelleme kararı çıktığı öne sürülüyor. Facebook ve Twitter’a bir süredir erişim sağlanamıyor. Hürriyet Dünyası’na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti.

ESB’nin kararının TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor. İlk gelen bilgilere göre TTNET kararı uygulamaya aldığı için sosyal medyaya bu kanaldan ulaşım sağlanamıyor. Diğer operaratörlerin de adım adım bu kararı uygulaması bekleniyor.

28680420

besiktasbelediyesi