Son Dakika Haberler

IŞİD sınırımızda.

IŞİD sınırımızda.

IŞİD sınırımızda.
Okunma : 34 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) bugün sabah saatlerinde Kobani’ye üç cephede saldırdı. Türkiye tarafından geldiği öne sürülen bomba yüklü bir aracın Mürşitpınar sınır kapısını geçtikten sonra infilak ettiği de gelen bilgiler arasında. Toprak Mahsülleri Ofisi’ne (TMO) ait tesislere yerleştiği iddia edilen IŞİD’in Kobani’ye üç koldan saldırdığı belirtiliyor.

ANF’nin haberine göre, Kobani’nin doğu ve kuzey cephelerinde YPG’nin hamleleri ardından darbe alan IŞİD, bugün sabah saatlerinde üç cephede de yeniden saldırıya geçti.

ANHA: ÜÇ CEPHEDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

ANHA muhabirleri de bu sabah saat 05:00’dan bu yana kentin güney, doğu ve batı cephelerinde IŞİD’in yeniden saldırı başlattığını duyurdu.

Muhabirler kentin her üç cephesinde de çok şiddetli çatışmalar yaşandığı bilgisini paylaştı.

“IŞİD TMO’YU ELE GEÇİRDİ, SALDIRIYI ORADAN GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Sabah saat 05.00 sularında Türkiye tarafından geldiği öne sürülen bomba yüklü bir aracın Mürşitpınar Sınır Kapısı üzerinde Kobani’ye geçerken infilak etti.

YPG yetkilileri, Türkiye tarafından gelen IŞİD’e ait aracın infilak etmesinin ardından yoğun çatışmalar başladığını bildirdi.

Aynı zamanda Mürşitpınar Sınır Kapısına çok yakın bir noktada bulunan Türkiye tarafındaki Toprak Mahsülleri Ofisi’ne (TMO) ait buğday filosunun etrafında yerleştiği iddia edilen IŞİD’lilerin Kobani’ye yönelik saldırı başlattığı da gelen bilgiler arasında.

Kentin doğu, batı ve güney cephelerinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

besiktasbelediyesi