Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

İstanbul yine felç oldu!

İSTANBUL’da gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı, gece boyunca etkisini artırarak sabah saatlerinde de devam ediyor.

İstanbul yine felç oldu!
Okunma : 49 views Yorum Yap

İSTANBUL’da gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı, gece boyunca etkisini artırarak sabah saatlerinde de devam ediyor.

İstanbul’da dün sabah başlayan kar yağışı gece de aralıklarla devam etti. Kar yağışı saat 06.00′dan itibaren etkisini artırdı. İşlerine gitmek için özel araçları ve toplu taşıma araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden yollarda kaldı. Unkapanı Köprüsü çıkışından itibaren Taksim istikametine onlarca araç Tarlabaşı Bulvarı’ndan çıkamadı.

ONLARCA ARAÇ YOLDA KALDI

Patinaj çeken araçlar ilerlemeyi başaramadı. Bazı sürücüler araçlarına zincir takarken bazı sürücüler de geri dönerek ters yönde ilerledi. Yolda kalan toplu taşıma araçlarından inen vatandaşlar da yollarına yürüyerek devam etti.

TEM’DE KOCAELİ-İSTANBUL KARAYOLU KAPANDI

KOCAELİ’nde etkili olan yoğun kar yağışı sonucu TEM’in Dilovası Mevkii’nde araçların kayması sonucu meydana gelen kazalar nedeniyle İstanbul yönü ulaşıma kapandı.

Saat 08.30 sıralarında karayolunun kapanması üzerine çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi. Kapanan karayolunda uzun araç konvoyu oluşurken trafik ve karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli’nde kar kalınlığı yer yer 15 santimetreye ulaştı.

ŞEHİR HATLARI VAPUR SEFERLERİ İPTAL

İstanbul’da şehir hatlarının Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş Üsküdar- Eminönü seferleri yoğun tipi nedeniyle yapılamıyor.

İDO VE BUDO’DAN SEFER İPTALLERİ

İDO’nun Yenikapı-Bandırma, Bandırma-Yenikapı-Bostancı ve Bursa-Yenikapı-Kadıköy seferleri iptal edildi. BUDO’nun Kabataş-Mudanya, Armutlu-Kabataş ve Bursa-Kabataş seferleri de hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO)’nun bazı seferleri olumsuz hava koşulları sebebiyle iptal edildi.

İDO’dan yapılan açıklamada iptal edildiği belirtilen seferler:
07.00 Yenikapı – Bandırma Hızlı Feribot
07.30 Bandırma – Yenikapı – Bostancı Deniz Otobüsü
08.00 Bursa-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü
18.30 Bandırma – Yenikapı Hızlı Feribot

BUDO’nun iptal seferleri:
10.45 İstanbul (Kabataş) – Bursa (Mudanya)
08.00 İstanbul (Kabataş) – Bursa (Mudanya)
09.30 Armutlu (İhlas) – İstanbul (Kabataş)
09.00 Bursa (Mudanya) – İstanbul (Kabataş)
07.00 Bursa (Mudanya) – İstanbul (Kabataş)

İstanbul’da gece boyu devam eden kar yağışı sabaha karşı etkisini iyice artırdı. Onlarca araç karla kaplı yollarda kaldı. Bindikleri taksi Unkapanı Köprüsü’nde kalan iki yaşlı kadın, yollarına yürüyerek devam etmek zorunda kaldı.

İstanbul’da dün sabah başlayan kar yağışı gece de aralıklarla devam etti. Kar yağışı saat 06.00’dan itibaren etkisini artırdı. İşlerine gitmek için özel araçları ve toplu taşıma araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden yollarda kaldı. Unkapanı Köprüsü çıkışından itibaren Taksim istikametine onlarca araç Tarlabaşı Bulvarı’ndan çıkamadı.

Patinaj çeken araçlar ilerlemeyi başaramadı. Bazı sürücüler araçlarına zincir takarken bazı sürücüler de geri dönerek ters yönde ilerledi. Yolda kalan toplu taşıma araçlarından inen vatandaşlar da yollarına yürüyerek devam etti. Ticari taksi ile hastaneye gitmek için yola çıkan iki kadın da taksi yolda kalınca kar ve tipi altında yürümek zorunda kaldı. Şehmuz Sağlam adlı ticari taksi sürücüsü, “Burası tuzlanmayacaksa neresi tuzlanacak” diyerek duruma tepki gösterdi.

OKULLAR TATİL!

İstanbul Valiliği kent genelinde okulları tatil etti. İstanbul dışında; Iğdır, Zonguldak, Balıkesir, Erzurum, Kocaeli, Niğde, Rize, Giresun, Yozgat, Kastamonu, Bolu, Düzce, Karaman, Nevşehir, Tokat, Sivas, Karabük, Samsun, Çorum ve Hakkari’de de (bazıları ilçe bazında) eğitime ara verildi.

Kaynak: İstanbul yine felç oldu!

sariyerbelediyesi