Son Dakika Haberler

İstanbul’da Dragon Yarışları

İstanbul Eyüp Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Fetih ve Gençlik Şöleni kapsamında Haliç'te Dragon Yarışları düzenlendi.

İstanbul’da Dragon Yarışları
Okunma : 86 views Yorum Yap

DHA –  Lise ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı 48 takımın kıyasıya mücadele verdiği dragon yarışları renkli görüntülere sahne oldu.

Haliç’te Eyüp Belediyesi tarafından ‘Gücümüz Gençliğimiz’ sloganıyla gerçekleştirilen Fetih ve Gençlik Şöleni kapsamında ilçedeki lise ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı 48 takımın katıldığı Dragon Yarışları düzenlendi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’nın da öğrencilerle birlikte kürek çekip takımca birinci olduğu yarışlar oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrencilerin ilgisinden ve yarışlardaki mücadelelerinden oldukça mutlu olduğunu belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Çamur bataklığından üstü kapatılarak iptal edilmek istenen Haliç’ten bugün elhamdülillah bugünlere su sporlarının yapıldığı, insanların kültür ve sanat faaliyetlerini yaptığı, bir kültür havzası haline gelmiş Haliç’e geldik. Bugün biz bu sene ilk defa Eyüp Belediyesi olarak gençlerimizi 10 gün sürecek bir festival havasında Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlayalım istedik. Bugün dördüncü günümüz inşallah. Bugün de dragon yarışları yapılacak. Haliç’te gerçekten çok sayıda takımımız var. Onlar için de ilk deneyim. İlk defa su sporları anlamında bir yarışma tertip ediliyor. Bu kadar ilgi göreceğini açıkçası biz de bilmiyorduk. Ama gördük ki güzel işler güzel karşılık buluyor. Önümüzdeki süreçte bu çalışmalarımız artarak devam edecek. Çok güzel etkinlikler oluyor, herkesi bekliyoruz” diye konuştu.
Lise öğrencileri için bir mezuniyet şöleni de hazırladıklarını kaydeden Remzi Aydın, “Çocuklarımızın bu yönde talepleri olmuştu. Onlar tabii bütün yılın yorgunluğunu, stresini atmak istiyorlar. Biz de hem festival kapsamında olmak üzere, hem de mezuniyet şöleni taleplerini karşılamak amacıyla, ama ülkemizin içinde bulunduğu koşulları da göz önünde bulundurmak üzere, bizim milli, manevi değerlerimize aykırı düşmeyecek şekilde bir konsepte bir şölen tertip ettik” dedi.
Lise öğrencileri yarışmalar için sıralarını beklerken alanda kurulan geleneksel sporlar standları ile diğer alanlarda keyifli dakikalar geçirerek güzel ve keyifli bir hafta sonu geçirdi. Eyüp Belediyesi’nin bir ilk olarak gerçekleştirdiği dragon yarışları, Pazar günü yapılacak finallerle sona erecek. Etkinlik kapsamında Pazartesi günü Mustafa Ceceli’nin konser vermesi bekleniyor.
Ayrıca etkinlikler kapsamında ayrıca Fatih Sultan Mehmet ve Akşemsettin Hazretleri’nin canlandırıldığı bir sahne performansı gerçekleştirildi. Öğrenciler İstanbul’un Fethi’nin canlandırıldığı gösteriyi büyük bir ilgi ile izledi.