İstanbul’da kongre takvimine devam mı?
2 okunma

İstanbul’da kongre takvimine devam mı?

ABONE OL
4 Aralık 2017 17:24
İstanbul’da kongre takvimine devam mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile dondurulan İstanbul kongre takvimi ile ilgili şu sıralar il başkanlığında gerçekleştirilen bir toplantıyla sorun çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor.

Şu sıralar İstanbul il başkanlığında toplantıda olan il başkanı Cemal Canpolat’ın misafiri CHP genel başkan yardımcısı Tekin Bingöl kongre takviminin devam etmesi için il başkanlığında toplantı durumunda.

Edinilen bilgilere göre İstanbul genelinde yaklaşık 16.200 kadar delege içinde 50 kadar delege ile ilgili yaşanan olumsuzları sonucu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile durdurulan kongreler büyük oasılıkla kaldığı yerden devam edecek.

Verilen bilgilere göre İstanbul’u kurultayın dışına çıkarmak için genel merkez üstünden yapılan baskının karşılık bulmadığı, yapılan değerlendirmeler ve çalışmalar ile sorunun kongre takvimini etkileyecek bir boyutta olmadığı aktarılıyor.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile toplantıları devam eden İl başkanı Cemal Canpolat’ın toplantısı sonrası kongrelerin belirlenen takvim ile sürmesi yönünde kararın beklendiği yönünde güçlü bir olasılığın görüldüğü aktarılıyor.

Böyle bir olasılık durumunda daha önce belirlendiği gibi İstanbul’da ilçe kongreleri 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

 

İsmail Aydın / Sarıyer Gözlem

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP