İşte AKP’de istifası istenecek yeni belediye başkanları!
0 okunma

İşte AKP’de istifası istenecek yeni belediye başkanları!

ABONE OL
1 Kasım 2017 11:10
İşte AKP’de istifası istenecek yeni belediye başkanları!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP’de tasfiye hareketi AKP Genelbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğunu kabul edemeyiz’ sözleriyle başlamıştı. Beş büyükşehir belediye başkanlarının istifası istenmiş ve bu başkanlar art arda istifa ederek tasfiye edilmişlerdi.. Şimdi ise Ankara kulislerinde konuşulan yeni bir iddia var: 7 ilde daha belediye başkanlarının istifası istenecek.

İstifaları istenen başkanlar Kadir Topbaş, Melih Gökçek, Ahmet Edip Uğur, Recep Altepe, Faruk Akdoğan art arda görevlerini bırakarak tasfiye edilmişlerdi. Ama kulislerde AKP’deki tasfiye hareketinin bununla kalmayacağı konuşuluyor. Biraz ara verilse de Kasım ayından sonra istifasının istenileceği 7 başkanın daha olduğu iddia edildi.

Kanal D muhabiri Seçil Özer, Ankara kulislerinde konuşulan bu iddiaları araştırdı. Özer kulislerde, ‘Gaziantep, Antalya, Trabzon, Ordu, Uşak, Nevşehir, Afyonkarahisar Büyükşehir Belediye Başkanları’nın istifalarının isteneceği iddialarının olduğunu aktardı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel daha önce hakkında çıkan bu iddialarla ilgili konuşmuş, ‘Cumhurbaşkanımızın iması bile istifa etmem için yeterli’ demişti.

Kaynak: İşte AKP’de istifası istenecek yeni belediye başkanları!

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP