Son Dakika Haberler

İşte Babacan ve Davutoğlu’nun oy oranı.

Piar Araştırma Şirketi Başkanı Kadir Atalay, Ali Babacan’ın kuracağı partinin yüzde 8-9, Ahmet Davutoğlu’nun partisinin de yüzde 3 oranında oy potansiyelinde sahip olduğunu belirtti.

İşte Babacan ve Davutoğlu’nun oy oranı.
Okunma : 598 views Yorum Yap

Piar Araştırma Şirketi Başkanı Kadir Atalay, gündemdeki yeni parti tartışmalarını Artı Gerçek’ten Rıfat Doğan’a değerlendirdi.

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partiler son günlerin en çok tartışılan konularından biri. Geçtiğimiz hafta partiden istifa ederek yoluna başka bir partide devam edeceğinin güçlü işaretlerini veren Davutoğlu ile aralık ayında partisini kurması beklenen Babacan’ın nasıl bir harekat planı izleyeceği siyasetin ana gündemlerinden birini oluşturuyor. Yakın zamanda kurulması beklenen bu iki partinin çözülme halinde olduğu belirtilen AKP’ye nasıl yansıyacağı da merak konusu. Partiden kopuşların olabileceği çok uzun süredir konuşuluyor.

Ekonomik krizin yanında parti içindeki Pelikancılar adı verilen grupla Adalet Bakanı Abdülhamit Gül arasındaki çatışmayla meşgul olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partideki dağılma/çözülmeye ne kadar müdahale edeceği de tartışılan diğer bir başlık. Kamuoyunun bugünlerde üzerinde durduğu konu ise olası bir erken seçim. Yerel seçimlerde muhalefet karşısında büyük bir yenilgi yaşayan AKP’nin, erken seçim için bir hamle yapı yapmayacağı tartışıla dursun şimdiden yeni partilerin oy oranları konuşulmaya başlandı.

Yeni partilerin olası erken seçimdeki oy oranlarına ilişkin “bugün, henüz adı geçen yeni partiler kurulmamışken yaptığımız anket çalışmalarında Babacan’ın %8-9lar civarı, Davutoğlu’nun da % 3 civarı bir oy alacağı görülüyor” ifadelerini kullanan Piar Araştırma şirketi Başkanı Kadir Atalay göre  “Davutoğlu aldığı oyların neredeyse tümünü AK Parti’den alırken, Babacan ise 5 puan civarında bir oyu AK Parti tabanından alacak gibi görülüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Artı Gerçek