İşte Mehmet Deniz’in desteklediği aday!
2 okunma

İşte Mehmet Deniz’in desteklediği aday!

ABONE OL
16 Ekim 2017 15:02
İşte Mehmet Deniz’in desteklediği aday!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerini gençlere bırakacağını belirterek aday olmayacağını belirten Mehmet Deniz başkan adaylığı yarışında kimi destekleyeceğini açıkladı.

Delege seçimlerinin tamamlanması ile hareketlenen CHP Sarıyer’de adaylıklarda yeniden şekilleniyor.

CHP Sarıyer’de siyasi aktörlerin yoğun bir çalışma yürüttüğü şu günlerde adaylıklarını açıklayan siyasilerin dışında yeni adaylar ve adaylar konusunda tercihlerde bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Siyasi aktörlerin nasıl bir yol izleyeceği merakla beklenirken atama dönemi ile birlikte üç dönemdir başkanlık koltuğunda oturan Mehmet Deniz’de adaylık konusunda tercihini ortaya koydu.

Mehmet Deniz yönetiminde bulunan UĞURHAN ATMA’yı işaret etti.

Evet Mehmet Deniz son dönemde yönetim kurulunda bulunan Uğurhan Atma’nın adaylığını desteklediğini ve bu adaylık sürecini beraber yürüteceğini açıklayarak kongre için çalışmalarına nasıl yol vereceğini de ortaya koydu.

Gençlere güvenmek gerektiğini, onlara alan açmak gerektiğini belirten Deniz Uğurhan Atma’nın başarılı bir süreç geçireceğini ve başkanlığı kazanması için gerekli çalışmalarda bulunacaklarını belirtti.

Siyasi aktörler bu adaylık karşısında nasıl tepki verecek?

Bir başka konu da Sarıyer CHP’nin önde gelen siyasi aktörleri böyle bir adaylığın doğru olması durumunda nasıl tepki verecekleri.

Her ne kadar yerel seçimlere 2 yıla yakın bir zaman olsa bile Sarıyer CHP’de yaşanacak bu kongrede yapılan tüm hesaplar esasında 2019’da yapılacak yerel seçimlere göre şekillendirilmeye çalışılmakta. Şükrü Genç’in üçüncü dönem için adaylıkta ismi öne çıkmasına rağmen yine adaylık arzusu taşıyan bazı isimlerin Sarıyer’de güçlenmek için ciddi hamleler yapmak istediği buna göre de aday belirlemeye çalıştıkları gözlerden kaçmayan bir gerçek.

İl başkanlığı, ilçe başkanlığı, belediye kanadı ve delege seçimleri ile güçlenen bir muhalif kanadın aktörlerinden oluşan yapıda gelecek adına kimin nasıl bir pozisyon alacağı merak edilirken. Alandan edindiğimiz izlenim yeni seçilen delegelerin ve üyelerin Sarıyer’de artık yeni bir kan değişimine ihtiyaç olduğuna dönük. Yıpranmış ve artık tepki toplayan isimlerin değişmesi gerektiğini düşünen üyeler yaşanan delege seçimlerinde de bu iradelerini sandığa yansıttığı görüldü.

Tüm bunların ışığında Şükrü Genç’in delege seçimleri ve adaylıklar konusunda sessizliği, Mehmet Deniz’e karşı blok oluşturup Ali İhsan Özdemir’in adaylığında birleşen muhaliflerin güçlü aday ve ittifak arayışları, yine il başkanlığı için adaylığı kesin gibi olan Cemal Canpolat’ın Sarıyer’den kendisini destekleyecek bir delege yapısının çıkmasını beklemesi, Gökan Zeybek gibi Sarıyer’de muhtemel hedeflerini herkesin konuştuğu ve il adaylığı gibi bir iddiaya sahip olan bir siyasetçinin ne yapacağı Sarıyer CHP’nin ana gündem konuları.

Tüm gelişmeleri sizin için takip etmeye devam edeceğiz.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP