Son Dakika Haberler

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığına sürpriz isim!

Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı İYİ Parti’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na siyasetin tanınan ismi atandı..

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanlığına sürpriz isim!
Okunma : 205 views Yorum Yap

Sarıyer’in sevilen isimlerinden İstinye Devlet Hastanesi’nin eski Başhekimi Op. Dr. Cengiz Tamer İYİ Parti’nin Sarıyer İlçe Başkanı oldu. İYİ Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı tarafından ilçe başkanlığı görevi tebliğ edilen başarılı doktor Cengiz Tamer ilçe yönetimini kurma çalışmalarına başladı.

Sarıyer’i kucaklayan bir yönetim kuracağız

Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir’in görüştüğü Tamer, ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu süreçte elimizi taşın altına koyma zamanı gelmişti. Genel merkezimiz de bizleri bu göreve layık gördüler. Sarıyer için hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Sarıyer’i kucaklayan bir yönetimle bu göreve başlayacağız. Çalışmalarımıza başladık” dedi.

Tam 12 kez görevden alınmış ve geri gelmişti

İstinye Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinden tam 12 kez alınan Op. Dr. Cengiz Tamer, mahkeme kararıyla yine 12 kez görevine dönmüştü. Sarıyer siyasetinin de yakından tanıdığı Tamer, 2014 yerel seçimlerinde CHP’den de Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu. Başarılı çalışmalarıyla bilinen Tamer, Nişantaşı Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doktorluk görevini sürdürüyor.

Op. Dr. Cengiz Tamer 2010 yılında Sarıyer Muhtarlar Derneği tarafından da Sarıyer’de yılın en başarılı bürokratı seçilmişti.

Op. Dr. Cengiz Tamer 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı olarak da yarışmıştı.