Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

KA.DER’in Yeni Başkanı Sunay Karamık

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (KA.DER) yeni başkanı Sunay Karamık oldu.

KA.DER’in Yeni Başkanı Sunay Karamık
Okunma : 73 views Yorum Yap

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (KA.DER) yeni başkanı Sunay Karamık oldu.

Türkiye’de başta siyaset olmak üzere kadın temsilinin her alanda artması için KA.DER’in önemli bir misyon üstlendiğini söyleyen Karamık, “Ülkemiz gerçek demokrasiye ihtiyaç duyuyor ve ‘kadınları görmezden gelerek’ buna ulaşılması mümkün değil. Önümüzdeki dönemde, Siyaset Okulumuzu daha geniş kitlelere ulaştırıp, yeni Anayasa, Seçim Yasası, Siyasi Partiler Yasası, Eşitlik Çerçeve Yasası, parite uygulaması gibi konuları sürekli gündeme taşıyarak mücadelemizi sürdüreceğiz ” dedi.

6 Aralık’ta düzenlenen KA.DER 10. Olağanüstü Genel Kurulu’nda Genel Yönetim, Denetim, Disiplin ve Danışma kurullarının yeni üyeleri belirlenmişti.

Sunay Karamık kimdir?

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 1994’te Harvard University, Extension School, Special Studies in Administration and Management bölümünü bitirdi. Aynı yılın sonunda Karamık Yönetim Danışmanlık A.Ş.’yi kurdu. ADLER Learning International’da Koçluk eğitimi aldı.

Kanal E, TRT1 ve TRT Okul’da; insan kaynakları, kariyer ve kişisel gelişim programları hazırlayıp sundu. POWER dergisi ve iş arama portalı Monster’da köşe yazarlığı yaptı.

Kurucu üyesi olarak Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) Genel Sekreterlik ve Özel İstihdam Büroları Derneği’nde Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. KA.DER’de Sayman ve Genel Sekreter, KAGİDER Kadın Fonu’nda İcra Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

2001-2002 arasında, Mehmet Ali Bayar başkanlığında Demokrat Türkiye Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006-2007 arasında AKP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İki çocuğu olan Karamık; halen Türkiye genelinde üniversite ve liselerde kariyer ve meslek seçimi eğitimleri veriyor, TRT Okul’da Kariyer Haritam yarışma programında Kariyer Koçluğu yapıyor. (ÇT)

bianet

sariyerbelediyesi