Son Dakika Haberler

Kadıköy’de polisten kadın müzisyene işkence!

İstanbul'da polis, Kadıköy metro girişinde genç bir müzisyeni enstrümanına bomba kendisine de terörist diyerek odaya kapatıp darp etti.

Kadıköy’de polisten kadın müzisyene işkence!
Okunma : 53 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Müzisyen Gülşah Erol, Kadıköy metro girişinde ‘terörist’ denilerek polis tarafından darp edildi.

“Enstrümanımı bomba, beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar” diyen Erol, fiziksel saldırıya ve maruz kaldığını ve kendisine küfredildiğini Instagram hesabından fotoğraflarla anlattı.

Yaşanan olayın ardından vücudu üzerinde oluşan yaraların fotoğraflarını paylaşan Erol’un ayrıca enstümanının da kırıldığı görülüyor.

[Haber görseli]

Gülşah Erol, yaptığı paylaşımında şunları söyledi:

“2 Ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrümanımı bomba beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. Beni hapise atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağıza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor… Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hakettiğim bu mu?! Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim…”

Yaşanan darp olayını ise bir vatandaş cep telefonuna kaydetti. Görüntülerde, Erol’un polisler tarafından zorla götürülmeye çalıştığı, özel güvenlik ve bir diğer polisin ise çekim yapan vatandaşa engel olmaya çalıştıkları görülüyor.

TEPKİLER BÜYÜYOR

Öte yandan, Erol’un karşılaştığı bu muameleye karşı sosyal medyada çok sayıda isim yaşananları protesto ederek destek mesajı yayımladı.

 

 

Kaynak: Kadıköy’de polisten kadın müzisyene işkence!

besiktasbelediyesi