Kadınlar 8 Mart konserinde buluştu.
3 okunma

Kadınlar 8 Mart konserinde buluştu.

ABONE OL
9 Mart 2016 11:32
Kadınlar 8 Mart konserinde buluştu.
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen dans gösterisi ve müzik dinletisi öncesinde günün anısına katılımcılar girişte karanfillerle karşılandı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı öğrencilerinin “Sessiz ve Siyah Güneş” adlı dans gösterisiyle başlayan etkinlik  İstanbul Teknik Üniversitesi “Anatolian Women” ın müzik dinletisiyle devam etti.

‘’Sarıyerli kadınlarla dayanışma gösteriyoruz’’

Günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yapan Sarıyer Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (SAKEM) sorumlusu Dilek Karafazlı, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak şu şekilde konuştu; “Çeşitli mahallelerde uyguladığımız “kadından kadına paylaşım seminerlerimizle” şiddetin kaynağını birlikte sorguluyor, Sarıyerli kadınlarla dayanışma gösteriyoruz. Onların kadın olma hallerinden bizler de zenginleşiyor ve çevremizdeki tüm kadınları bu farkındalığa birlikte davet ediyoruz” .

‘’Kadının toplumdaki öneminin her zaman bilinmesi gerekiyor’’

Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte anlamlı bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,’’Kadının toplumdaki yeri ve önemi ne yazık ki belirli zamanlarda anlaşılıyor. Kadının toplumdaki öneminin her zaman bilinmesi gerekiyor. Yaşamın içinde her canlı var olduğu gibi kadında kendi yerini alacak. Bunun için uğraşı vermemiz lazım’’ dedi.

Başkan Genç, Nazmiye ablanın şiirini okudu

Konuşmasına okuma yazmayı geç yaşlarda Sarıyer Belediyesi’nin okuma yazma kursunda öğrenen Nazmiye ablanın şiiriyle devam eden Başkan Genç, benzer örnekleri katılımcılarla paylaşarak kadınlar için eğitimin önemine vurgu yaptı.

Kimi zaman hüznün kimi zaman sevincin yaşandığı etkinlik sonunda Başkan Genç ve meclis üyeleri katılımcılara çiçek ve hediye takdim etti.

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP