Son Dakika Haberler

Kafedeki gençler o anları anlattı

"Cumhurbaşkanın sigaraya karşı hassasiyetini yaşamın diğer alanlarında da göstermesini beklerdik."

Kafedeki gençler o anları anlattı
Okunma : 119 views Yorum Yap

Zeynep GÜRCANLI / Hürriyet – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün “kapalı alanda sigara içiyorlar” diyerek tepki gösterdiği, “terbiyesizler” dediği sırada Esenler’deki kafede bulunan gençler konuştu.

CHP Gençlik Kollarından oldukları ortaya çıkan iki genç, Cumhurbaşkanı’nın kendilerine yönelik sigara çıkışını “gündem değiştirme çabası” olarak değerlendirdiler.

“CUMHURBAŞKANI’NA SAYGISIZLIK YAPMADIK”

Erdoğan’ın sert sözlerine maruz kalan Esenler CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ozan Işıklı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik bir saygısızlıkları olmadığını belirterek olay anını şöyle anlattı:
“Esenlerde yürüyüş yolu var. Bir oranın üzerindeki bir kafede arkadaşlarla oturuyorduk. Cumhurbaşkanı geçiyor denilince ben fotoğraf çekmek için ayağa kalktım. O esnada birçok kişi dışarıda kendisine el sallıyor o da karşılık veriyordu.

“FOTOĞRAF ÇEKİYORDUK. HATTA ARKADAŞIM SAYGISIZLIK OLMASIN DİYE SİGARAYI ARKASINA SAKLADI”

Biz ise el sallamayıp fotoğraf çektik. Fotoğraf çekerken de kendisinin el sallamasına karşılık vermedik. El sallaması havada kaldı bir bakıma. Bu esnada sigara içen bir genç fotoğraf çekerken, yine sigara içen İlçe Yönetim Kurulu üyelerimizden Didem Cendere arkadaşımız ise hatta sigarasını eliyle arkasına doğru götürerek sakladı. Yalnız sigara içmeye devam eden başka bir genç vardı. O hem fotoğraf çekiyordu ama sigarasını içmeye devam ediyordu. Sanıyorum asıl tepkisi bu arkadaşaydı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına karşılık kendisi ile hiçbir diyaloga girmediklerini ve saygısızlık yapmadıklarını da ifade eden Işık Erdoğan’ın tepkisini şöyle yorumladı: