Son Dakika Haberler

Karamollaoğlu’ndan AKP’ye: Aç tavuk rüyasında darı ambarı görür

AKP'nin 'İttifak olmasa bile Saadet tabanı bize oy verir' çıkışına Karamollaoğlu'dan yanıt geldi.

Karamollaoğlu’ndan AKP’ye: Aç tavuk rüyasında darı ambarı görür
Okunma : 144 views Yorum Yap

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “AK Parti’nin, ittifak olmasa da Saadet tabanı bize oy verir beklentisi,  aç tavuğun rüyasında darı ambarı görmesidir” dedi.

İttifak yasası, Saadet Partisi’nin olası 2019 adayı ve “dinde güncelleme” tartışmaları hakkında Politikyol’un sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde muhakkak bir aday çıkaracaklarını belirterek, “Abdullah Gül Beyefendi ile geçmişte birlikte çalıştık, aday olup olmaması konusunda bizim bir şey dememiz uygun olmaz, bu konu kendisinin takdiridir. Belirttiğim gibi bizim gündemimizde herhangi bir isim şu an yok, zamanı geldiğinde isimler üzerinde de konuşulur” dedi.

‘GÜNCELLENMESİ GEREKEN İSLAM DEĞİL POLİTİKALARI’
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan “İslam’ın güncellenmesi” tartışmalarıyla ilgili olarak “İslamın ve Kur’anın güncellenmesine değil, doğru anlaşılmasına ihtiyaç var” diyen Temel Karamollaoğlu, “Türkiye’de güncellenmesi gereken bir şey varsa o da AKP’nin bizatihi kendisidir, daha doğrusu politikaları ve uygulamalarıdır” dedi.

Kaynak: Karamollaoğlu’ndan AKP’ye: Aç tavuk rüyasında darı ambarı görür