Son Dakika Haberler

Kaymakam: Referansım Bilal Erdoğan.

Savcı, kaymakamlık sınavının mülakatı referans olarak gösterdiği Bilal Erdoğan sayesinde geçtiğini söyledi.

Kaymakam: Referansım Bilal Erdoğan.
Okunma : 92 views Yorum Yap

Cemaat soruşturması kapsamında tutuklanan kaymakam Ali Türk, kaymakamlık sınavının mülakatı referans olarak gösterdiği Bilal Erdoğan sayesinde geçtiğini söyledi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Cemaat soruşturması kapsamında tutuklanan Darende Kaymakamı Ali Türk’ün savcılık ifadesi ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Canan Coşkun’un haberine göre, Türk, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nda 20 Şubat’ta verdiği ifadesinde şunları söyledi:

“Daha önce iki kez BDDK yeminli mürakıplık sınavına girmiştim, mülakatta elendim. Bir kez Başbakanlık uzmanlık sınavına girdim, mülakatta elendim. Kaymakamlığın ilk sınavında yine mülakatta elendim. En son 2008 yılında girmiş olduğum kaymakamlık sınavında sınavı geçtim. Referans olarak emniyette belirtmiş olduğum önemli kişi sayın Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan’a ulaştım. Mülakatı bu şekilde geçtim ve kaymakam oldum. Kendisine benim Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden arkadaşım olan ve Bilal beyle Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde arkadaş olan Selim Başdemir vasıtasıyla ulaştım.”

Kaynak: Cemaatten tutuklanan Kaymakam: Referansım Bilal Erdoğan…