Kılıçdaroğlu: Biz erken seçime hazırız
0 okunma

Kılıçdaroğlu: Biz erken seçime hazırız

ABONE OL
19 Aralık 2017 11:31
Kılıçdaroğlu: Biz erken seçime hazırız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV’de Ahmed Arpat’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor.

YAVUZ YILMAZ’IN ÖLÜMÜ

Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz’ın ölümüne ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, Mesut yılmaz Türk siyasetine damga vurmuş önemli bir isimdir. Onun böyle bir acıyı yaşaması hepimizi üzmüştür.

Aileye Allah’tan sabır diliyoruz. Acılarını paylaşıyoruz.

CENAZEDE ERDOĞAN İLE OLAN FOTOĞRAF KARESİ

Dün cenazeden bir fotoğraf karesi vardı. Erdoğan’ın törene geliş anında sizin ona bakışınız. Ne söyleyeceksiniz?

Sıradan Sayın Erdoğan geliyordu geldi yerine geçti benim açımdan çok fazla bir şey ifade etmiyor. Sayın Erdoğan’ın cenazeye gelmesi de tabii önemli bir şey.

ERKEN SEÇİM İDDİALARI

Erken seçim için şartlar olgunlaş mı? Erken seçim şartları kimin için olgunlaştı? Erken seçim kamuoyunun beklediği erken seçim kaçınılmazdır diyen oturup tartıştığı bir seçim süreci değil. Sarayda oturan bir kişi karar verecek erken seçime gidilecek. Biz erken seçime hazır mıyız? Hazırız.

EKONOMİ KÖTÜYE GİDİYOR

Ekonominin kötüye gittiğini fark ettikleri an erken seçime giderler.

Ekonomi kötüye gidiyor. Bütçe arttı, işsizlik arttı. Kazanan kim bir avuç insan.

SEÇİM BARAJI

Devlet Bahçeli’nin seçim barajı açıklaması demokrasi açısından doğru bir yaklaşım. Ama hükümet bunu tercih etmeyecektir.

SEÇİM İTTİFAKI

Önümüzdeki süreç ittifak süreci olacaktır. Tek adam rejimi, demokratik parlamenter sistem. Biz demokrasiden yanayız. Saray çevresi demokrasiden yana değil.

Kim açık ve net demokrasiden yana tavır koyacak bu önemli.

Kim açık ve net demokrasiden yana tavır koyacak bu önemli. Türkiye Ortadoğu ülkeleri gibi olmalı diyorlarsa o çerçevede oturur düşünür ve kararlarını verirler.

Ben hiçbir ülkücünün otoriteden yana olduğuna inanmıyorum. Demokrasi ülkücülerin olmazsa olmazıdır.

Kim demokrasiyi savunuyorsa bizim başımızın üstünde yeri var.

Demokrasiyi savunanlara evet deriz.

TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ

Kim açık ve net demokrasiden yana tavır koyacak bu önemli. Türkiye Ortadoğu ülkeleri gibi olmalı diyorlarsa o çerçevede oturur düşünür ve kararlarını verirler. Ben hiçbir ülkücünün otoriteden yana olduğuna inanmıyorum. Demokrasi ülkücülerin olmazsa olmazıdır.

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BATTAL İLGEZDİ’NİN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMASI

Her belediye başkanı hakkında inceleme de soruşturma da yapılabilir. Hiçbir zaman inceleme yaptılar diye özel bir eleştiri getirmedik. Olabilir dosyaları isterler soru sorarlar cevap verilir.

İçişleri Bakanı’nın saydığı unsurların tamamında belediye başkanımız hakkında takipsizlik kararı verilmiş verilmese zaten bir şey demeyiz. Beraat ettiği konu yeniden soruşturuluyor.

Danıştay da soruşturulmasına gerek yoktur kararı veriyor. Battal Bey bana dosyayı teslim etti. Mahkeme kararı var nasıl ikna olmayacağım? Yargı kararı kesinleşmiş.

Siz Man Adası’nı tartışmadan uzak tutmak için böyle bir olaya başvuruyorsunuz. Kılıçdaroğlu’nu neden bundan uzak tutacaklar? Belediye başkanlarının üzerinde baskı var. Bizim belediye başkanlarımızı baskılayarak onları iş yapamaz hale getirmek istiyorlar. Amaçları bu. İnadına bütün belediye başkanlarımız kendi belde halkına her türlü hizmeti vereceklerdir.

Kızımın o bahsedilen rezidansta 73 metrekarelik dairesi var. Bir kuruş rüşvet varsa ben siyaseti bırakırım. Gitsinler baksınlar.

 

Sarıyer Gözlem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP