Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu İstinye’li vatandaşlarla bir araya geldi

Kemal Kılıçdaroğlu İstinye'de bir dernekte İstinye'lilerle buluştu. Sorunlarını dinleyip, çözümlerini sundu.

Kılıçdaroğlu İstinye’li vatandaşlarla bir araya geldi
Okunma : 141 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstinye’ de bulunan Erzurum İspirliler derneğinde mahallelilerle bir araya geldi.

Dernekte yoğun bir ilgi ile karşılanan ziyarette dernek başkanı bir açılış konuşması ile Kılıçdaroğlu’na İstinyeliler adına hoş geldin diyerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Dernek başkanı konuşmasına “biz siyaseten karşı mahallenin insanlarımız, size oy vermek için sizden taleplerimiz var olacak” diyerek ülkenin bir çok sorununun çözümü ve CHP’nin sorunlar karşısında duruşu ile ilgili taleplerini Kılıçdaroğlu’na iletti.

Açılış konuşması sonrası konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, terörden, ekonomiye, yaşam koşullarından, ülke bürokrasisinin geldiği duruma kadar bir çok konuda Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapacaklarını, tahahütlerini anlattı.

Terör konusunda en mağdur partinin CHP ve siyasetçi olarak PKK tarafından silahlı saldırıya uğrayan tek kişi olarak kendisinin olduğunu belirten Kılıçdaroğlu terör ve terörle bağlantılı hiç bir konuyu kabul etmemizde aynı yerde olmanızda mümkün değildir diyerek teröre karlı duyarlılığını dile getirdi.

Toplantıya CHP İstanbul 2. bölge Sarıyerli milletvekili Gökan Zeybek, CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç’te katıldı.

Toplantıya katılanlar ile samimi bir sohbet gerçekleştiren Kılıçdaroğlu kendisine yönetilen soruları yanıtlarken, gelen sorulara verdiği cevaplar dikkat çekti. Özellikle vatandaşların oy tercihleri konusunda kararsız oldukları, daha önce verdikleri oylar konusunda ise tercihlerini değiştireceklerini belirtmeleri, sordukları sorulara verilecek cevaplarla da oy tercihlerini değiştireceklerini belirtmeleri toplantıya damga vuran bir ayrıntıydı.

Toplantı sonrası vatandaşlardan Kılıçdaroğlu’na yoğun bir ilgi oldu. Sarıyer Gözlem olarak toplantı sonrası katılımcılardan fikirlerini alırken, verilen cevaplara tatmin olup olmadıklarını kendilerine sorduğumuzda ise aldıkları cevaplardan tatmin olduklarını ve artık Türkiye’de bir şeylerin değişmesi gerektiğini, halkın zor durumda olduğunu ve bu iktidarın artık halka bir şey veremeyeceğini belirtmeleri dikkat çekti. Daha önce AK Parti’ye oy verdiğini ve dnlar için çalıştığını belirten bir vatandaş ise artık kesinlikle oy vermeyeceğini, çevresinin de aynı fikirde olduğunu ve Türkiye’de bir iktidar değişiminin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)