Son Dakika Haberler

Kilyos açıklarında Rus savaş gemisi battı

Karadeniz açıklarında Rus savaş gemisiyle kargo gemisi çarpıştı. Çarpışma sonrası Rus savaş gemisi battı.

Kilyos açıklarında Rus savaş gemisi battı
Okunma : 111 views Yorum Yap

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişi açıklarında Rus savaş gemisiyle canlı hayvan taşıyan bir yük gemisi çarpıştı. Mürettebatın kurtarılması için olay yerine Kıyı Emniyetine ait tahlisiye botları ve römorkörler intikal etti.

KIYI EMNİYETİ’NDEN AÇIKLAMA

KIYI Emniyeti Genel Müdürlüğü’nce Karadeniz’deki gemi kazasıylla ilgili yapılan açıklamada, Liman isimli Rus askeri gemisinin battığı, 78 personelinin ise tahliye edildiği bildirildi.

Açıklama şöyle:

“27.04.2017 tarihinde “LİMAN” isimli Rus bayraklı askeri gemi ile TOGO bayraklı “YOUZARSIF H” adlı geminin çatıştığı bilgisi alınmıştır.Derhal, İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından seyir, can, mal ve çevre emniyetini teminen, Kurtarma 3 römorkörümüz ile KIYEM 3, KIYI EMNİYETİ 8 ve KIYI EMNİYETİ 6 hızlı tahlisiye botlarımız olay mahalline sevk edilmiştir.

LİMAN isimli Rus askeri gemisinde bulunan 78 personelden 37’si KIYI EMNİYETİ 8, 26’sı KIYEM 3 ve 15’i YOUZARSIF H gemisi tarafından alınmış olup, tüm personel tahliye edilmiştir.

14.48 itibariyle “LİMAN” isimli Rus askeri gemisinin battığı rapor edilmiştir.”

RUS SAVAŞ GEMİSİYLE ÇARPIŞAN GEMİSİ:

RUS ASKERLERİN TAMAMI KURTARILDI

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan Tass haber ajansına yapılan açıklamada, “27 Nisan’da Moskova saatiyle 11:53’de Karadeniz’in güneybatısında İstanbul Boğazı’nın 40 kilometre uzaklığında Karadeniz Filosu’nun Liman gemisi Aşot-7 ile çarpıştı” denildi.

Yapılan açıklamada, mürettebattan yaralananın olmadığı ve mürettebatın kazadan sağ kurtulduğu belirtildi. Olay yerine Karadeniz Filosu’nun gemileri yönlendirildi. Aynı zamanda An-26 uçağı da bölgeye gönderildi.

Kaynak: Karadeniz’de Rus savaş gemisi battı