Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Küdüs kararını protesto ettiler.

Sarıyer Belediye Meclisi aldıkları ortak karar ile Kudüs'ün statüsünün değiştirilmesine dönük atılacak adımları protesto ettiklerini açıkladılar.

Küdüs kararını protesto ettiler.
Okunma : 98 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisinde yapılan toplantı sonrası grup başkanlarının yaptığı açıklamalar ile Kudüs’ün statüsünün değiştirilmesinin kabul edilir olmadığı ve bu girişimi protesto ettiklerini belittiler.

Ortak gündem maddesi sonrası yapılan oylamada oy birliği ile alınan protesto kararını iki grup olarak yaptıkları açıklama ile protesto eden CHP ve Ak Parti grup başkan vekilleri Sarıyer Tv’ye birer açıklama ile görüşlerini belirttiler.

İşte grup başkan vekillerince yapılan açıklamalar.

Gökhan Zeybek (CHP Grup Başkan vekili): Sarıyerimiz ve ülkemiz açısından önemli bir kakırı almış bulunuyoruz. Bütün inanç gruplarınca kutsal sayılan Kudüs’ün ABD tarafından statüsünün değiştirilmesine dönük bir hamle kabul edilemez. Bu kararı CHP ve Ak Parti grubu olarak aldığımız ortak karar ile protesto ettiğimizi kamuoyuna bildiriyoruz. Bizim bu topraklarda yaşayan inançları ne olursa olsun herkesin kardeşçe yaşamasını diliyoruz. Bu girişimle ilgili ülkemizde yaşanan birliğin tüm müslüman ülkeler tarafından da sağlanması ve alınan bu yanlış karardan bir an evvel dönülmesini diliyoruz.

Nurettin Çelik (Ak Parti Grup başkan vekili): Ortadoğu’da yaşanan bu acı ve elem verici olaydan dolayı üzüntülerimizi belirtiyoruz. Kudüs üç semavi dinin merkezidir, buraya dokunulmaması gerekmektedir. Burada yaşayan halkların huzurlu yaşamasını diliyoruz. İsrail ve ABD’nin bu emperyalist ve halkları görmezden gelen tutum ve davranışa karşı geliyoruz. Bugün burada iki siyasi partinin oy birliği ile aldığı bu karardan dolayı herkese teşekkür ediyoruz. Mazlumların madur olmamasını temenni ediyorum.

sariyerbelediyesi