Son Dakika Haberler
sariyerbelediyesi

Lozan Barış Anlaşması 97. yılında Sarıyer’de kutlandı.

Lozan barış antlaşmasının 97. yıl dönümü valiliğin yasaklarına rağmen Sarıyer merkezde toplanan kalabalık grup ile kutlandı.

Lozan Barış Anlaşması 97. yılında Sarıyer’de kutlandı.
Okunma : 556 views Yorum Yap
besiktasbelediyesi

Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yıl dönümü nedeniyle yapılacak anma törenlerine il valiliklerinin aldığı anmaların yasaklanma kararına rağmen Sarıyer merkezde toplanan kalabalık Atatürk anıtı önünde toplanmaya başladı. Kısa zamanda bir araya gelen kalabalığın anıtın arkasında toplanmasına müdahale etmeyen emniyet, gruba valiliğin kararını deklare etti. Bir süre görüşmeler devam ettikten sonra, alınan karar ile toplanan grup, Sarıyer Atatürk Anıtı önünde toplu halde bir resim çektirdikten sonra basın açıklaması ve anma için Atatürk Düşünce Derneği’nin bulundu caddenin karşısında toplanma kararı aldı.

Kalabalığın bir araya gelmesi sonrası sırası ile saygı duruşu, istiklal marşı ve basın açıklamaları ile grup anma programını gerçekleştirdi.

İstiklal marşı sonrası ADD adına, Sarıyer Lozan Mübadilleri derneği ve CHP Sarıyer ilçe başkanlığı adına birer basın bildirisi okundu. Basın açıklamaları sonrası slogan atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Kutlamaya, CHP Sarıyer İlçe yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği, İyi Parti ilçe Başkanı ve yönetimi, Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği yönetimi, Lozan Mübadilleri Derneği ve Sarıyerliler katıldı.

 

 

 

 

 

 

sariyerbelediyesi