Son Dakika Haberler

Mağdur askeri öğrenciler eylem yaptı

'Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Ayrılan ve Atılan Öğrenciler Platformu' üyesi bir grup, Beyoğlu'nda eylem yaptı.

Mağdur askeri öğrenciler eylem yaptı
Okunma : 92 views Yorum Yap

FETÖ üyesi komutanlar tarafından kötü muamele edilerek okuldan uzaklaştırıldıklarını söyleyen askeri öğrenciler, yeniden üniformalarına kavuşmak talebiyle Taksim Tünel’den Galatasaray Meydanı’na kadar yürüdü.

Askeri okullara geri dönme ve özlük haklarını alma talebiyle yürüyüş yapan öğrencilere CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Atabeyler soruşturmasında tutuklandıktan sonra geçtiğimiz günlerde tahliye olan eski Pilot Yüzbaşı Murat Eren, Balyoz davasında yargılananlardan emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen ile eski Teğmen Mehmet Ali Çelebi de destek verdi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR

Platform üyesi öğrenciler, yürüyüş boyunca ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ ve ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. Grup üyeleri yürüyüşün ardından Harp Okulu Marşı’nı da okudu. Galatasaray Meydanı’na kadar yürüyen öğrenciler burada basın açıklaması yaptı.

‘GÖREVE DÖNMEK İSTİYORUZ’

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Ayrılan ve Atılan Öğrenciler Platformu adına basın açıklamasını okuyan Emirhan Aydın, “Bizler yaklaşık üç bin kişilik mağdur bir grubuz. Milletin silahını, millete doğrultma cüretini gösteren, milletin iradesine darbe girişiminde bulunan tüm hainlerin, uzantılarının yargılanmasını ve vatana ihanet eden bu kişilerin en ağır cezayı almaları için üniformasız olarak verdiğimiz mücadeleyi, bu güne kadar yetkililere ulaştırdığımız belge ve isimlerle gösterdik. Bugün artık bizler üniformalarımıza yeniden talibiz. Bizler her zaman vatanımızı aziz bildik ve öncelikle devletimizin bekası dedik, bu sebeple vatan hainlerinin tespiti ve yargılanması için yetkililerle işbirliği içinde olmayı vatanımıza karşı bir borç biliriz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde veya öğrenimlerimize uygun şekilde kamu kurum ve kuruluşlarında göreve dönmek isteyen kişiler için imkan sağlanması hem devletimizin bu süreci sancısız atlatmasına yardımcı olacak, hem de vatan aşığı biz gençlerin yaralarının sarılmasına yardımcı olacaktır? dedi.

Grup üyeleri açıklamanın ardından marşlar okuyarak eylemlerine son verdi.

Kaynak: Mağdur askeri öğrenciler eylem yaptı