Son Dakika Haberler

Meclis Üyesinden İlginç Mülkiyet Sorunu Çıkışı!

Sarıyer Belediye Meclisinin AK Parti'li üyesinden Şükrü Genç'i eleştiren ilginç çıkış.

Meclis Üyesinden İlginç Mülkiyet Sorunu Çıkışı!
Okunma : 59 views Yorum Yap
sariyerbelediyesi

Sarıyer Belediye Meclisinin AK Parti’li üyesinden Şükrü Genç’i eleştiren ilginç çıkış.

Seçim öncesi Derbent ve PTT evlerinde İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile tapu törenleri düzenleyip halka tapu sorunu bizim elimizde hükümet olarak yetki bizde biz çözeriz diyen AK Parti’nin meclis üyesi Sarıyer’in kanayan yarası olan mülkiyet sorunu için Şükrü Genç’i hiç bir adım atmamakla suçladı.

Oysa Sarıyer belediyesi sınırları içinde bulunan ve halkın üstünde ikamet ettiği tüm kamu arazileri AKP’li Büyük Şehir Belediyesi ve Hükümet kanallarının elinde bulunmakta. Sarıyer Belediyesinin bu konuda en ufak bir yetkisinin bulunmamasının bilinmesine rağmen meclisteki konuşmasında Şükrü Genç’e yüklenen meclis üyesi toplantıya katılanları şaşırttı.

Bilindiği üzre Sarıyer belediye sınırları içinde bulunan arazilerin neredeyse tamamı ya İBB arazisi, ya vakıf arazisi, ya milli emlak veya hazine arazisi. Sarıyer Belediyesi’nin tapu satışı yaparak mülkiyet sorununu çözebilmesi gibi bir durumu söz konusu değil.

İşte AK Parti Belediye Meclis Üyesi Selçuk Bozkır’ın ifadeleri.

Sarıyer Belediyesi’nin ilçenin en önemli problemi olan mülkiyet konusunda hiçbir adım atmadığını belirten Bozkır, “Bu konuda Sayın Başkanın imzalı bir taahhütnamesi var. Geçen seçimden birkaç hafta önce şerefim üzerine söz veriyorum diyerek imza atmış. Sayın Başkan, seçim öncesinde imzaladığınız taahhütnamede vatandaşlara mülkiyet sorunlarını çözeceğinize, çözümlere engel olmayacağınıza, planlama çalışmaları yapacağınıza, mahalle halkının yerinde kalacağı dönüşümlere destek olacağınıza şerefiniz üzerine söz vermişsiniz. Mülkiyet problemleri ile ilgili faaliyet raporunuzda en ufak bir çözümle ilgili bir adım yok.” diye konuştu.

besiktasbelediyesi