Son Dakika Haberler

Meclis Üyesinin Mutlu Günü.

Sarıyer'in genç mecilis üyelerinden olan CHP'li Merdan Ali Gürkan dün gerçekleşen nikah töreniyle dünya evine girdi.

Meclis Üyesinin Mutlu Günü.
Okunma : 136 views Yorum Yap

Çocuk kitapları yazarı olan Ecem Yıldırım ile nikah masasına oturan Meclis Üyesi Merdan Ali Gürkan mutlu bir hayat için yeni bir yuva kurdu.

merdan-ali-gu%cc%88rkan

Sarıyer Evlendirme Dairesi  Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen nikah töreninde mutlulukları yüzlerine yansıyan çiftin nikahını Başkan Şükrü Genç İstanbul dışında olduğu için Başkan Vekili Hüseyin Coşkun kıydı.

Heycanlı ve bir o kadarda mutlu olan çifte zor anlar yaşatan Hüseyin Coşkun çiftin nikah törenlerini farklı kılmak için nikah töreninin yapılması, gelecekte güzel bir anı olarak hatırlanması için “biz nikahlarımızı sıradanlığın dışına çıkarıyoruz, bu vesile ile de çiften beraber bir türkü söylemelerini istiyoruz” diye talepte bulundu. Bu isteğe heyecanla yaklaşan çift dışardan da aldıkları destekle bir Erzincan türküsünün bir bölümünü seslendirerek misafirlerden yoğun bir alkış aldılar.

merdan-ali-gu%cc%88rkan-2

Çiftin ve şahitlerin imza törenlerinin ardından Sarıyer Belediyesinin diğer meclis üyelerinin çağrılması ile evlilik cüzdanları CHP ve AKP’li meclis üyelerinin taktimi ile verildi.

 

Nikah töreninde sonra halaylar ile devam eden tören gece geç saatlere kadar sürdü.

Nikah törenine, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, İBB Meclis Üyeleri, muhtarlar, Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Sarıyer İlçe Başkanı, MHP Sarıyer İlçe Başkanı, Sarıyer Siyasetinin önemli yüzleri ve bir çok sivil toplum kuruluşundan konuk katılım gösterdi.

Biz, Sarıyer Gözlem ailesi olarak da Ecem Yıldırım ve Merdan Ali Gürkan çiftine ömür boyu mutluluklar ve sağlık dolu yıllar diliyoruz.